موج
کدخبر : ۳۵۷۳۵۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357356

وزیر صنعت ، معدن و تجارت از رتبه بسیار خوب اصفهان در زمینه رفع تعهد ارزی قدردانی کرد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، علیرضا رزم حسینی با تقدیر از اتاق بازرگانی اصفهان در زمینه رفع تعهد ارزی گفت: با توجه به اقداماتی  دولت در ماه های گذشته در زمینه واردات  در قبال صادرات داشته است  ، در ماه های آینده شاهد افزایش  میزان صادرات خواهیم بود. وی تاکید کرد:صادرکنندگان به منزله مجاهدین اقتصادی هستند و  با وارد کردن ارز به کشور در نهایت منجر به افزایش تولید می شود از اینرو  وزارت صمت به دنبال  روان گری مسیر واردات و صادرات است.

وی با تاکید بر این نکته که استان اصفهان در حوزه صنعت و تولید  رتبه ممتازی در سطح کشور دارد ، بیان کرد: اصفهان نقش خطیری که در اقتصاد  صنعتی کشور دارد،  و پیشرفت های خوبی در حوزه صنعت ، معدن و تجارت داشته است. از این رو به دلیل  این  شرایط ویژه  همواره مورد توجه مقامات ملی بوده  و خواهد بود.

علیرضا رزم حسینی  ضمن بیان این نکته که کشور در حال حاضر در شرایط  خاصی قرار دارد گفت: افزایش نرخ ارز موجب گرانی کالا ها شد . نقدینگی تولید شده در اقتصاد نیز  باعث شده است واسطه هایی درمیان تولید کنندگان و صادرکنندگان بوجود بیاید و   تورم بیشتری را رقم زده است با این وجود هدف ما افزایش کالا در بازار علیرغم تورم و گرانی هاست.

وزیر صنعت ، معدن ، تجارت همچنین  از عرضه  بسته  تامین مالی در حدود صد میلیارد تومان در بورس  با هدف  هدایت  بخشی از نقدینگی به سمت تولید  و همچنین   برخی اقدامات وزارت صمت به منظور  هموار کردن راه برای فعالان اقتصادی در حوزه واردات صادرات خبر داد.

وزیر صمت  ابراز امیدواری کرد: روال صدور و تمدید کارت های بازرگانی با اقدامات انجام شده  مرحله به مرحله آسانتر شود و با استفاده از سامانه تجارت   تحول خوبی  در آینده کشور رقم بخورد.

به گزارش موج؛ در این نشست که  با رعایت کامل ضوابط و شیوه نامه های محافظتی در برابر شیوع کرونا برپا شد،  فعالان اقتصادی استان اصفهان  به بیان مشکلات و موانع موجود بر سر  راه  تولید و همچنین واردات و صادرات پرداختند و از وزیر صمت خواستند تا برای حل این  معضلات اقدام کند. رزم حسینی نیز این وعده را داد تا برای رفع این موانع اقدام کند و نتایج را  اعلام کند.

اتاق اصفهان

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها