موج
کدخبر : ۳۵۷۲۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357266

رئیس کل دادگستری استان یزد بیان کرد:

رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: با غنی سازی اوقات فراغت و ایجاد شرایط مطلوب فرهنگی و آموزشی باید از شکل گیری و شیوع جرائم و آسیب های اجتماعی کاست.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، غلامعلی دهشیری رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: ایجاد زیرساخت های مناسب تفریحی و ورزشی، توزیع عادلانه امکانات و اهتمام به مسائل فرهنگی بهترین راهبرد برای پیشگیری از وقوع جرم است.

وی در نشست شورای پیشگیری از وقوع جرم استان یزد، اظهار داشت: با غنی سازی اوقات فراغت و ایجاد شرایط مطلوب فرهنگی و آموزشی باید از شکل گیری و شیوع جرائم و آسیب های اجتماعی کاست.

وی با اشاره برخی از مشکلات شکل گرفته در برخی از محلات حاشیه ای یزد، بر تسریع در نصب دوربین های نظارتی تأکید کرد و اظهار داشت: یک ضلع مهم پیشگیری از وقوع جرم، اقدامات وضعی و انتظامی است، که می تواند در ارتقاء امنیت محله و پیشگیری از وقوع جرم اثر گذار است.

این مقام قضایی، نظارت جدی بر صنف ضایعات فروشان و ساماندهی اساسی آنها را خواستار شد و گفت: استفاده از اتباع بیگانه و واگذاری اداره این اماکن به افراد فاقد مجوز و صلاحیت، مشکلات زیادی را به دنبال داشته که باید با نظارت جدی و بازرسی های مستمر از  استمرار مشکلات در این صنف جلوگیری کرد.

وی تصریح کرد: مصوبات شورای پیشگیری از وقوع جرم باید در موعد قانونی تعیین شده اجرا گردد و چنانچه مدیر یا مسئولی بدون هیچ توجیه قانونی از اجرای مصوبات شانه خالی کند دادستان می تواند بعنوان ترک فعل اقدام قانونی نماید.

شایان ذکر است در این نشست گزارش هایی از اقدامات صورت گرفته و مصوبات جرا شده جلسات گذشته توسط مقام های اجرایی، امنیتی، نظامی و انتظامی ارائه گردید.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها