موج
کدخبر : ۳۵۷۱۹۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357190

با محوریت هر خانه یک پایگاه سلامت؛

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بندرلنگه در تشریح طرح شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار کرد: بسیج دارای ظرفیت وسیع و گسترده ای است که از تمام ظرفیت و نیروهای بسیجی خود در راستای مدیریت و کنترل ویروس کرونا استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، اسحق موذن نسب فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان بندرلنگه افزود: مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کووید ١٩ به شیوه محله و خانواده محورمبتنی بر هرخانه یک پایگاه سلامت  طرح شهید حاج قاسم سلیمانی است.

موذن نسب هدف کلی این طرح را مدیریت و کنترل اپیدمی بیماری کووید ١٩از طریق مشارکت مردمی و هماهنگی بین بخشی و بهره گیری از کمک نیروهای بسیج و داوطلب مردمی دانست و بیان کرد: برای انجام این طرح دستگاه هایی همچون هلال احمر، اموزش و پرورش، شهرداری، اصناف، ستاد اربعین و ستاد اجرائی فرمان امام و بسیج و شبکه بهداشت همکاری می کنند.

وی با اشاره به این های اجرایی در این طرح تصریح کرد: تیم های اجرائی این طرح شامل تیم های مراقبتی حمایتی و نظارتی است که تا کنون ٣٨ تیم حمایتی، ٨۴تیم مراقبتی و ١٨ تیم نظارتی در سطح شهرستان تشکیل شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان بندرلنگه  با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص طرح شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان ادامه داد: تست تشخیص سریع Ag-RDT از روز سه شنبه درسطح شهرستان اغاز شده است و همچنین  روزانه تست PCR  از ساعت٨:٣٠ الی١١ در مرکز شهری شهید رجایی  این شهرستان انجام می شود.

موذن نسب خاطر نشان کرد:  نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین بازدید روزانه از امکان عمومی و اصناف و مراکز تهیه و توزیع مواد غذائی و رهگیری فعال افراد مثبت و  تمام افراد در تماس با فرد مشکوک از دیگر اقدامات صورت گرفته در سطح شهرستان است لذا برای برگزاری هر چه بهتر این طرح و استفاده از بسیجیان پایگاه های مقاومت ، جلسات آموزشی برای نیروهای دواطلب مردمی و همچنین فرمانده های پایگاه های بسیج برگزار شده است لذا انتظار می رود و بسیجیان و نیروهای مردمی به این طرح بپیوندند و در آینده ای نزدیک شاهد از بین رفتن این بیماری در سطح کشور و همچنین در سطح شهرستان باشیم

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها