موج
کدخبر : ۳۵۷۱۶۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-357161

داوود شایقی:

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: مسائل مطرح شده در فضای مجازی در مورد رتبه‌بندی استان در بودجه سال آینده و همچنین اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار درسال آینده برای استان اردبیل نادرست است.

 به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، داوود شایقی رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت: مسائل مطرح شده در فضای مجازی در مورد رتبه‌بندی استان در بودجه سال آینده و همچنین اختصاص ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار درسال آینده برای استان اردبیل نادرست  است.

وی ادامه داد: در سال جاری و در بودجه سالانه ۹۶۶ میلیارد تومان منابع اعتباری برای استان اختصاص یافته و برای ۴۵ پروژه ملی نیز بیش از یک‌هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

 رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:‌ شرایط کنونی برای استان اردبیل یک وضعیت مطلوبی را نشان می‌دهد به طوری‌که اعتبار ۹۶۶ میلیارد تومانی استان در سال ۹۹ به بیش از یک‌هزار و ۷۲۵ میلیارد تومان در سال آینده افزایش یافته که این رقم جهش بیش از  ۷۸ درصدی را در بودجه سال آینده نشان می‌دهد.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل گفت:‌ در بودجه سال جاری منابع عمرانی کشور ۸۸ هزار میلیارد تومان می‌باشد که در سال آینده این منابع تا یک‌هزار و ۱۰۴ میلیارد تومان پیش‌بینی شده که رشد ۱۸ درصدی را نشان می‌دهد.

شایقی افزود: تنها شاخص توزیع اعتبارات در کشور جمعیت است که با توجه به جمعیت استان اردبیل ما ۱.۵۶ صدم جمعیت کشور را داریم که از این جهت رتبه ۲۵ کشوری متعلق به استان اردبیل است.

وی اضافه کرد: در توزیع اعتبارات عمرانی و سرجمع توزیع این منابع، امسال رتبه استان بیستم می‌باشد و در برخی از موارد با در نظر گرفتن طرح‌های ملی این رتبه تا پانزدهم در نوسان بوده است.

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل بیان کرد: در توزیع اعتبارات توازن ، رتبه این استان در ردیف هجدهم است که از بسیاری از استان‌های نظیر چهارمحال و بختیاری، زنجان، قزوین، گلستان، خراسان شمالی، جنوبی،‌ البرز، سمنان و حتی همدان رتبه استان بالاتر بوده است.

شایقی اظهارداشت: نه تنها استان اردبیل از استان‌های هم ردیف در جذب اعتبارات جلوتر است بلکه در تخصیص اعتبارات در برخی از پروژه‌ها نظیر راه‌آهن وضعیت به مراتب بهتری رسیده به طوریکه در بودجه سال آینده برای راه‌آهن اردبیل ۲۰۰ میلیارد تومان اختصاص یافته ولی ۶۰۰ میلیارد تومان منابع جذب خواهد شد که ۴۰۰ میلیارد تومان آن از بخش‌های دیگر تامین خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها