موج
کدخبر : ۳۵۶۸۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356895

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق اعلام کرد؛

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق گفت: یکی از مطالبات شهروندان حفظ امنیت جانی و مالی مردم است که دادستانی در این رابطه بعنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده و با هرگونه تخطی اعم از سهل انگاری در مرمت جاده ها و .... در این رابطه برخورد قاطع می کند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد،چمران بهارلوئی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بافق در اجرای اصل 156 قانون اساسی از باب حقوق عامه  و در راستای پیشگیری از وقوع حوادث احتمالی، ایمن سازی جاده ای نقش بسزایی در کاهش خسارات جانی و مالی را خواستار شد.

وی در این رابطه بیان داشت: با اشاره به اینکه نظارت بر اجرای قانون و رعایت حقوق عامه یکی از وظایف دادستانی بوده است و در این راستا دستگاه های اجرایی ذی ربط از جمله راهور و راهداری موظف به انجام تکالیف قانونی بوده، که در این شهرستان با تعامل و همکاری مجموعه ها نسبت به شناسایی نواقص، معایب جاده ای و نقاط حادثه خیز اقدام و در جهت رفع آنها اقدامات قابل توجهی انجام گرفته است.

این مقام قضایی اظهار داشت: یکی از مطالبات شهروندان حفظ امنیت جانی و مالی مردم است که دادستانی در این رابطه بعنوان مدعی العموم به این موضوع ورود کرده و با هرگونه تخطی اعم از سهل انگاری در مرمت جاده ها و .... در این رابطه برخورد قاطع می کند.

وی تصریح کرد: یکی از وظایف اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ارتقای سطح ایمنی جاده‌های خارج از محدوده شهری است و باید اقدامات لازم در جهت نگهداری، مرمت و تعمیر نقاط حادثه خیز را به عمل آورد تا موجب کاهش حوادث جاده‌ای شود.

بهارلوئی ایجاد حفاظ های فلزی در کنار راه ها را یکی از مقوله های فنی مربوط به جاده ها ذکر کرد و افزود: با توجه به اینکه راهداری بافق با هزینه های بالای اجرای حفاظ های فلزی و همچنین عدم وجود اعتبار مناسب و کافی برای اجرای این حفاظ ها روبرو بوده لیکن برای اولین بار در استان  با استفاده از تجهیزات و ماشین آلات در اختیار خود و بعضاً  به صورت امانی نسبت به ایجاد حفاظ کناری راه با استفاده از دیواره حایل خاکی به صورت موقت اقدام نموده، که نتایج بسیار مناسبی را در کاهش سوانح رانندگی در این نقاط به دست آورده است.

این مقام مسئول، منابع طبیعی، حقوق زیست محیطی، بهداشت عمومی و آزادی های مشروع را از جمله حقوق عامه اعلام کرد و ابراز داشت: همه این موارد متعلق به حقوق عامه مردم است و همه ملزم به رعایت آن هستند چرا که نقض حقوق عامه، جرم است و با عاملان نقض آن برخوردقانونی خواهد شد.

شایان ذکر است در این راستا با توجه به کوهستانی بودن و وجود پرتگاه در محور روستایی کوشک-سبزدشت اصلاح مشکلات جاده ای و ساماندهی صورت پذیرفت.س

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها