موج
کدخبر : ۳۵۶۶۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356666

موج اختصاصی گزارش می‌دهد؛

زمزمه‌ها مبنی بر انتصاب دو مدیر جدید غیربومی با مدرک تحصیلی دیپلم در منطقه ویژه انرژی‌بر پارسیان نارضایتی‌هایی را در جامعه‌ی محلی ایجاد کرده است اما مدیرعامل این منطقه توضیحات دیگری در این رابطه دارد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، در روزهای اخیر انتصاب دو مدیر در منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان حرف‌وحدیث‌های بسیاری را در فضای رسانه‌ای هرمزگان ایجاد کرد و اهالی پارسیان واکنش‌های تندی را نسبت به این موضوع نشان دادند.

*خلاصه‌ای از ماجرا

ریشه‌ی این اتفاقات به انتصاب دو راننده‌ی پیشین ازجمله راننده «حسن شاهرخی» مدیرعامل اسبق انرژی بر پارسیان در دفتر تهران و راننده «محمد آشفته» مدیرعامل سابق منطقه ویژه اقتصادی لامرد به‌عنوان معاون خدمات شهری و مدیر منابع انسانی این منطقه عظیم اقتصادی باز می گردد.

ماجرا از این ‌قرار است که این دو فرد بنا بر اعلام ابتدایی منابع محلی دارای مدرک تحصیلی دیپلم هستند و با مدیرانی که مدرک تحصیلی دکترا داشتند، جایگزین شده‌اند و غیربومی بودن این افراد نیز بر حساسیت و شدت واکنش‌ها افزوده است.

*بی ‌احترامی شده است

یکی از شهروندان پارسیانی که نخواست نامش فاش شود، در گفتگو با خبرنگار موج این انتصاب را بی‌احترامی به هرمزگان‌نشنیان قلمداد کرد و گفت: قطعاً این‌گونه رفتارها و بی‌توجهی به خواسته‌های مدنی مردم، بی‌مهری بزرگی است.

وی چنین انتصاب‌هایی را جفا در حق جوانان تحصیل‌کرده‌ بومی دانست و گفت: واقعاً نمی‌دانم چگونه مدیران ارشد استانی و کشوری در برابر این اتفاق بی‌سابقه سکوت کرده‌اند و خود را به خواب زده‌اند.

این شهروند پارسیانی خواستار توجه ویژه به اشتغال نیروهای غرب استان در این منطقه صنعتی شد و تأکید کرد: چنان‌چه رسانه‌ها در این باره سکوت کنند، صدای ما به‌جایی نمی‌رسد و تقاضای عاجزانه‌ی ما رسیدگی سریع و صریح به این موضوع است.

*سرپرست شده‌اند نه مدیر

در راستای شفاف‌سازی موضوع گفتگویی تلفنی را با «علی‌اصغر علامه» مدیرعامل ‌منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان ترتیب دادیم که وی در این رابطه به خبرنگار موج گفت: ما درصددیم منطقه ویژه‌ی پارسیان را از لامرد مستقل کنیم و چون واحدهایی مشترک با لامرد وجود داشت، آنها را هم جدا کردیم و برای اینکه نفر جدید بگذاریم قطعاً باید مقدمات کار و انتخاب فرد موردنظر که کیفیت لازم را داشته باشد، فراهم می‎کردیم.

وی افزود: ازاین‌رو به‌صورت موقت یک سری سرپرست گذاشتیم که در آینده جابجایی آنها آسیبی در پی نداشته باشد، حتی برخی از این افراد سرپرست هم نیستند و قرار شده فرد کارهای روی زمین‌مانده را انجام دهد تا زمانی که فرد مناسب انتخاب شود.

*پیشگیری از نارضایتی عمومی

علامه زاده چنین اقدامی را در راستای پیشگیری از نارضایتی عمومی عنوان کرد و گفت: معاون خدمات شهری مسئول نظارت بر 10 خودرو در دفتر تهران است و گذاشتن راننده‌ای با مدرک دیپلم در این سمت بعید می‌دانم کاری غیراصولی باشد، در ضمن من مدیری را منصوب نکرده‌ایم و مدعیان اگر مدارکی دارند، ارائه کنند.

*انتصاب مدیر بومی

وی افزود: من از رسانه‌ها گلایه دارم که چرا نمی‌گویند در همین مدت ما یک مدیر را که خانمی غیربومی بود، برداشته‌ایم و با یک مدیر پارسیانی جوان و متخصص جایگزین کرده‌ایم.

وی بیان داشت: کسانی که این بحث‌ها را مطرح می‌کنند نه پارسیان برایشان مهم است نه اتفاقاتی که در پارسیان می‌افتد و کسی نمی‌پرسد من در این یک ماه چه کارهایی کرده‌ام و در این رابطه اسناد و مدارک هم موجود است.

*دلیل جدایی و دلیل انتصاب

مدیرعامل ‌منطقه ویژه صنایع انرژی‌بر پارسیان در رابطه با دلایل جدایی و انتصاب مدیر منابع انسانی در این منطقه عظیم اقتصادی گفت: سابقی مدیر پیشین، به‌صورت هم‌زمان مدیر منطقه ویژه لامرد و پارسیان بود و ما نمی‌خواستیم که دو منطقه یکی باشند و نظرمان بر جدا شدن بود و به همین دلیل از آقای محسنی که مدرک فوق‌دیپلم دارند نه دیپلم و از نیروهای وزارتی هستند خواستیم کار را تحویل بگیرند و ایشان حتی سرپرست هم نیستند و به‌صورت موقتی یعنی برای 10 الی 15 روز کار را به پیش ببرند تا مدیر مناسب را انتخاب کنیم.

*جنوبی هستم و به پارسیان عرق دارم

وی در پایان بیان داشت: من جنوبی هستم و به جنوب عرق دارم و برایم پارسیان، لامرد و عسلویه فرقی ندارد و آن‌چه به صلاح و مصلحت منطقه پارسیان است، انجام خواهم داد.

*سخن پایانی

با کنار هم قرار دادن اظهارات چنین به نظر می‌آید که حرکت صحیح این منطقه عظیم اقتصادی و انتصاب مدیران و جذب نیرو برای مردم پارسیان در درجه‌اهمیت بالایی قرار دارد و تغییرات مدیریتی فراوان در این منطقه ویژه‌ اقتصادی بر سرنوشت آن تأثیرات گسترده‌ای گذاشته است و باید همگان برای کمک به ثبات مدیریت در پارسیان کمک کنند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها