موج
کدخبر : ۳۵۶۵۳۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356534

رئیس پلیس فتا استان اصفهان هشدار داد:

رئیس پلیس فتا استان اصفهان در خصوص کلاهبرداری اینترنتی با فروش کالاهای تزئینی به مناسبت شب یلدا به شهروندان هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سرهنگ سید مصطفی مرتضوی گفت: فردی که با درج آگهی ارائه کالاهای تزئینی به مناسبت شب یلدا در شبکه اجتماعی اینستاگرام کاربران را فریب داده و از آنان کلاهبرداری می‌کرد،توسط پلیس فتا شناسایی و دستگیر شد.

وی افزود: در پی شکایت یکی از شهروندان مبنی بر اینکه با هدف سفارش کالاهای تزئینی جهت شب یلدا در یک صفحه اینستاگرامی، اقدام به پرداخت 5 میلیون ریال به عنوان بیعانه نموده و هیچ کالایی برای او ارسال نشده بررسی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت:  شاکی حدود 20 روز پیش تبلیغی را در یک صفحه اینستاگرامی در زمینه کالاهای تزئینی به مناسبت شب یلدا مشاهده کرده و پس از سفارش کالا و واریز وجه به حساب فروشنده بعد از چند روز هیچ کالایی ارسال نشده و فروشنده پاسخگوی تلفن او نبوده است.

سرهنگ مرتضوی بیان داشت: با انجام اقدامات فنی و تخصصی در فضای مجازی نهایتاً کارشناسان موفق به شناسایی فرد کلاهبردار و انتقال به پلیس فتا می‌شوند.

رئیس پلیس فتا استان اصفهان به کاربران فضای مجازی هشدار داد: شبکه‌های اجتماعی خارجی مکان امنی برای داد و ستد و خریدهای اینترنتی نیست چه بسا بسیاری از افراد سودجویی که قصد کلاهبرداری از کاربران را دارند در شبکه‌های اجتماعی غیربومی فعالیت می‌‌کنند، بنابراین شهروندان باید پس از رویت کالا یا خدمات و احراز هویت هر یک از طرفین معامله هرگونه تبادل وجهى را به صورت رو در رو و پس از اتمام کار یا خدمات انجام دهند تا گرفتار کلاهبرداران نشوند، همچنین ‌به منظور پیشگیری از وقوع این گونه جرایم از هویت فروشنده مطلع گشته و از واریز هرگونه وجهی حتی مبالغ کم به عنوان بیعانه خودداری کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها