موج
کدخبر : ۳۵۶۱۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-356180

مدیر مخابرات منطقه کردستان از ضریب نفوذ تلفن همراه به میزان 130 درصد در استان کردستان خبر داد و گفت: تمام توان خود را در راستای افزایش کیفیت و کمیت دیتا ها بکار برده ایم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آزاد حکمت صبح امروز پنجشنبه با اعلام این مطلب در گفت و گو با رسانه های استان به حذف کابل اقماری و سیستم‌های قدیمی و جایگزینی تکنولوژی‌های جدید در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر ساکنان 518 روستا در کردستان از اینترنت پرسرعت مخابرات بهره‌مند هستند.

مدیر مخابرات منطقه کردستان گفت،: از ابتدای امسال تاکنون 17 روستای استان به فناوری شبکه ملی اطلاعات متصل و از اینترنت پرسرعت خانگی بهره‌مند شدند.

وی بر تلاش برای ارتقای زیرساخت‌های مخابراتی و جلب رضایتمندی بیشتر مشترکان تاکید و اضافه کرد: میزان دسترسی مشترکان به اینترنت ADSL در روستاهای استان از ابتدای دولت یازدهم تاکنون 181 درصد رشد داشته است.

مدیر مخابرات منطقه کردستان ضریب نفوذ تلفن همراه را در استان 130 درصد اعلام کرد و یادآور شد: در طول چند سال اخیر بویژه از سال 96 به بعد از تمام ظرفیت‌های موجود برای ارتقای کیفی و کمی دیتا در کردستان استفاده شده است.

حکمت با بیان اینکه تاکنون 154 کیلومتر فیبرنوری روستایی و 20 کیلومتر فیبر نوری شهری در استان اجرا شده است، افزود: تمام شهرک‌های صنعتی فعال (12 شهرک) استان مجهز به فیبرنوری بوده و زیرساخت‌های لازم برای استفاده از این بستر در واحدهای صنعتی منطقه ویژه اقتصادی بانه نیز فراهم شد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها