موج
کدخبر : ۳۵۵۶۱۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355611

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه متاسفانه در 24 ساعت گذشته تعداد 128 بیمار جدید مبتلا به کرونا در سطح استان شناسایی شده اند، گفت: این تعداد بیماران جدید نشان دهنده وضعیت قرمز است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، فرزین رضاعی بعداز ظهر امروز یکشنبه در گفت و گو با رسانه های استان در سنندج، از شناسایی 128 بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا  در 24 ساعت گذشته در استان خبر داد.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: در حال حاضر 513 بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری شدگان در کردستان به تفکیک شهرستانهای استان افزود: در بیمارستان های سنندج: 318 نفر، سقز: 34 نفر، مریوان: 45 نفر، قروه: 31 نفر، بیجار: 14 نفر: کامیاران: 28 نفر، دیواندره: 13 نفر، بانه: 25 نفر ، دهگلان: 4 نفر و سروآباد 1 نفر بستری هستند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان تصریح کرد: اکنون 96 نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند.

 رضاعی از مرگ 12 بیمار در 24 ساعت گذشته خبر داد و آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را 924 نفر عنوان کرد و گفت: از این تعداد 347 نفر در سنندج، 162 نفر در سقز، 65 نفر در قروه، 62 نفر در کامیاران، 79 نفر در بانه، 56 نفر در دیواندره، 43 نفر در بیجار، 92 نفر در مریوان ، 15نفر در دهگلان و 3 نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها