موج
کدخبر : ۳۵۵۰۰۷ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-355007

به منظور حمایت از تولید ملی انجام شد؛

رییس کل دادگستری استان هرمزگان گفت: با هدف حمایت از تولید ملـی از ترخیص محموله ۴۰۰ کانتینری لوازم خانگی خارجی با اقدام به موقع دستگاه قضایی ممانعت به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، علی صالحی رئیس ‌کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: بنا بر گزارش گمرک و سازمان اطلاعات سپاه، شرکتی که واردکننده لوازم خانگی یکی از برندهای معروف کشور آلمان است، ۴۰۰ کانتینر کالا از محصولات این شرکت را وارد گمرک شهید رجایی بندرعباس کرده است که دستگاه قضایی با توجه به نوع اظهار کالا و قرارگیری آن در گروه ۴ و دلایل موجود بر ممنوعیت واردات این محصولات صنعتی خانگی، از ترخیص آنها جلوگیری نموده است.

وی افزود: با توجه به گزارشات واصله از سازمان اطلاعات سپاه هرمزگان و گمرک، به دستور مقام قضایی از واردات این حجم زیاد از کالاهای خارجی که دارای تولیدات مشابه در داخل کشور هستند با هدف حمایت از تولید و صنایع ملی و همچنین ایجاد فرصت اشتغال برای متخصصان و کارگران ایرانی، ممانعت به عمل آمده است.

e612bd92-781a-4c43-a3f8-839f55cffd7c

علی صالحی خاطرنشان کرد: به دلیل آسیبی که تبعات ناشی از ترخیص این حجم زیاد از کالاهای خارجی بر پیکره تولید و صنایع ملی وارد می آورد ، با ورود به موقع دستگاه قضایی از واردات آنها جلوگیری شد و حتی یک کانتینر از این کالاها نیز وارد کشور نشده است.

رییس‌کل دادگستری استان هرمزگان ارزش این کالاها را با توجه به گزارش مسئولان گمرک استان در مجموع ۲۰ فقره اظهارنامه به ارزش ۱۲ میلیون یورو عنوان کرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها