موج
کدخبر : ۳۵۴۰۹۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-354093

موج گزارش می‌دهد:

در مراسمی با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت صمت و جمعی از مدیران استانی، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان منصوب و معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری موج لرستان، در مراسمی با حضور ایرج حسن‌پور مدیرکل امور استان‌های وزارت صمت، اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان و جمعی از مدیران استانی، بختیار رازانی به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان منصوب و معرفی شد.

در ابتدای این مراسم، ایرج حسن‌پور در سخنانی، گفت: برنامه و ساختار وزارت صنعت، معدن و تجارت  ساختاری تعریف شده است، اما خلاقیت در مدیریت‌های استانی می‌تواند موجبات تحول را فراهم آورد.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صمت، ادامه داد: خوشبختانه اقدامات خوبی در استان لرستان صورت گرفته که لازم است در مسیر تقویت نقاط قوت و تبدیل تهدیدات به فرصت‌ها حرکت شود. علی ایحال انتظار ما از مهندس بختیار رازانی این است تا بر اساس اولویت‌های سازمانی، و بر مدار توسعه لرستان حرکت کند.

*در تامین کالاهای اساسی مشکلی نداریم

وی، تصریح کرد: خوشبختانه با تدابیر وزارت صنعت، معدن و تجارت، در بحث تامین کالاهای اساسی مردم با چالش روبرو نیستیم و کالاهای مورد نیاز، در انبارها و بنادر موجود است و میان مردم توزیع شده و می‌شود.

*شورای هم‌خانواده می‌تواند در لرستان نقش آفرین باشد

حسن‌پور، تاکید کرد: شورای هم‌خانواده یکی از اقداماتی بود که به منظور جبران برخی از مشکلات تشکیل شد که در استان‌ها، ریاست آن بر عهده رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت است و اداره کل غله و خدمات بازرگانی، شرکت شهرک‌های صنعتی، سازمان نظام مهندسی و خانه صنعت و معدن نیز به منظور کمک به اهداف وزارتخانه این مجموعه را همراهی می‌کنند که امیدوارم در فصل جدید همکاری، شاهد اقدامات توسعه‌ای در این حوزه باشیم.

او، افزود: یکی از تاکیدات ریاست محترم جمهوری، رفع مشکلات برخی از معادنی است که توسط دولت و مردم محبوس هستند، علی هذا باید به‌گونه‌ای عمل شود تا این مشکلات مرتفع، و معادن در اختیار مردم قرار گیرند.

ایرج حسن‌پور

* 7 محور کلی، اولویت وزارت صمت است

ایرج حسن‌پور با بیان اینکه 7 محور مدنظر وزارت صمت است، اظهار داشت: یکی از محورها‌ بحث تولید و جهش تولید است که بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری، به آن توجه کرده‌ایم. این هفت محور شامل نهضت ساخت داخل و فعال شدن واحدهای راکد، تقویت ناوگان حمل و نقل جاده‌ای و ریلی و تولید پوشاک در مناطق محرومی همچون استان لرستان است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت لرستان، ادامه داد: البته این 7 محور شامل شاخه‌ها و زیرشاخه‌های مهمی همچون توسعه و تکمیل ساخت داخل در راستای جهش تولید، طرح ملی توسعه پوشاک در مناطق محروم «همچون لرستان»، توسعه صنایع کوچک و متوسط، و پیوند آنها با صنایع بزرگ، توسعه صنایع دریایی، مدیریت واردات و صادرات غیرنفتی، گسترش قرارداد تهاتر کالا برای مبادلات وارداتی و صادراتی، توسعه بازار و برند و ارتقای جایگاه فرش دستباف، توسعه معادن و صنایع معدنی به طور نمونه توسعه فعالیت‌های اکتشافی، احیا و فعالسازی معادن کوچک مقیاس، تجهیز و نوسازی معادن کشور و واگذاری مجوزهای معدنی اعم از دولتی و خصوصی حبس شده به مردم، توسعه فناوری محصولات دانش بنیان مانند حمایت از تولید خودروها و موتورسیکلت‌های برقی، ارتقای بهره وری از طریق بازسازی و نوسازی صنایع و صنوف تولیدی، مدیریت بازار و ساماندهی لجستیک تجاری مانند سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و تنظیم بازار و کالاهای خدمات اساسی، نظارت بر شبکه توزیع، سازماندهی لجستیک تجاری و زنجیره‌های تامین کشور، مدیریت ذخایر راهبردی کالاهای اساسی، توسعه تجارت الکترونیکی، بهبود فضای کسب و کار مرتبط با بخش صنعت و معدن مانند ایجاد و توسعه سامانه‌های جامع اطلاعاتی، توسعه و ارتقای سامانه جامع تجارت، تامین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری مانند توسعه مناطق محروم و کمتر برخوردار مانند لرستان، جذب سرمایه گذاری و منابع مالی خارجی است که از جمله اولویت‌های ما در وزارتخانه محسوب می‌شوند.

وی به مدیریت واردات و توسعه صادرات غیرنفتی نیز به عنوان یکی دیگر از سیاست‌ها و اولویت‌های اصلی وزارت صمت اشاره کرد و گفت: حجم و تنوع کالاهای صادراتی به ۱۵ کشور همسایه و هند و چین  از دیگر برنامه‌های تدوین شده است.

مدیرکل امور استان‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت، خاطرنشان کرد: استان لرستان یکی از استان‌های محروم کشور است که باید در آن پروژه‌های مهمی را تعریف کرد، چراکه عمده مشکلات استان‌های محروم، عدم تعریف پروژه‌های مهم و بزرگ در آنها است.

ایرج حسن‌پور، گفت: امیدوارم سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان ضمن عمل به شرح وظایف سازمانی، با بهره‌گیری از همه ظرفیت‌های موجود، موجبات توسعه صنعتی لرستان را فراهم آورد.

اسد عبدالهی

*صنعت، معدن و تجارت لرستان، سازمانی گسترده است

در ادامه این آئین، اسد عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار لرستان نیز در سخنانی، گفت: سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان یکی از سازمان‌های بزرگی است که با بخش تولید، توزیع، نظارت و بازرسی ارتباط دارد. تاکنون اقدامات خوبی در این نهاد انجام شده که برخی به بهره برداری رسیده و برخی در حال تکمیل است.

وی، تصریح کرد: متاسفانه برخی از واحدهای صنعتی استان پیش از این تعطیل شده بودند که خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، از تملک بانک‌ها خارج و به بخش خصوصی واگذار شد که در حال حاضر  تعداد محدودی از آنها راکد مانده است.

معاون اقتصادی استاندار لرستان، گفت: مهندس بختیار رازانی از مدیران متخصص و متعهد استان لرستان است که سابقه مدیریت در سازمان صنعت، معدن و تجارت برخی استان‌ها از جمله تهران، البرز، خوزستان و لرستان را داشته و دارد. لذا امیدوارم اکنون که به عنوان سرپرست سازمان صمت استان منصوب شده‌، با برنامه‌ریزی دقیق، موجبات توسعه صنعتی لرستان را فراهم آورد.

بختیار رازانی

در پایان این جلسه، بختیار رازانی سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان نیز در سخنانی، اظهار داشت: اول از حسن توجه و اعتماد مقام عالی وزارت، معاونین وزیر و استاندار لرستان تقدیر و تشکر می‌کنم.

*لرستان، شاید صنعتی نباشد، اما استانی معدنی است

وی، ادامه داد: استان لرستان شاید یک استان صنعتی نباشد اما، به طور علمی و عملی می‌گویم که لرستان، یک استان معدنی است. واقع شدن روی زون سنندج - سیرجان، وفور منابع معدنی، ما را به یک استان معدنی تبدیل کرده که باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

*یکی از اولویت‌های ما، مقابله با گران فروشی است

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، تاکید کرد: در حوزه تجارت همانگونه که رهبر معظم انقلاب هم رهنمود فرمودند ما با گرانی برخی اقلام روبرو هستیم. یکی از وظایف و البته برنامه‌های ما تنظیم بازار است. اگرچه برخی اقلام گران شده، اما آن چیزی که ما باید با آن مقابله کنیم، گران فروشی است.

وی، اظهار داشت: وقتی ستاد تنظیم بازار بر روی یک کالا قیمت‌گذاری می‌کند، دیگر نباید به مبادی عرضه اجازه داد محصولات را بیش از قیمت مصوب عرضه کنند.

*جهت کنترل بازار و پیشگیری از احتکار کالا، از ظرفیت بسیج مدد می‌گیریم

بختیار رازانی، افزود: یکی از برنامه‌های ما در سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان، مدد از نیروی مقاومت بسیج، بسیج اصناف، و عزیزان سپاه حضرت ابالفضل (ع) استان جهت کنترل بازار و پیشگیری از احتکار کالاهای اساسی است که انشاالله طی روزهای آتی، جلسه‌ای در این خصوص برگزار خواهیم کرد تا زمینه همکاری دوجانبه با این نهاد مردمی و انقلابی فراهم شود. چراکه نمی‌شود مردم هم گرانی را تحمل کنند، هم گران‌فروشی را.

سرپرست سازمان صمت لرستان، گفت: انتصابات در این سازمان بر اساس شایسته‌سالاری صورت خواهد گرفت، شاخص‌هایی همچون تعهد، تخصص و تجربه، 3 مولفه ما جهت بکارگیری نیروی انسانی درون سازمانی است. لذا هر یک از همکاران که دارای این مولفه‌ها باشند یقیناً در بدنه مدیریتی بکارگیری خواهند شد و بنده به عنوان خادم مردم در این مجموعه، از این ظرفیت‌ها استقبال خواهم کرد. انشاالله همه با هم، در مسیر توسعه همه‌جانبه لرستان اقداماتی انجام دهیم که سرانجام کار، خشنودی خداوند متعال، عموم مردم، اقشار آسیب‌پذیر جامعه، صنعتگران، معدن‌کاران، تجار و بازرگانان، مسوولان وزارتی و مدیران ارشد استان فراهم آید.

بختیار رازانی صمت لرستان

گفتنی است، ظهر امروز در مراسمی «با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی» و با حضور مدیرکل امور استان‌های وزارت صمت، معاون اقتصادی استانداری لرستان و جمعی از مدیران استانی، بختیار رازانی مدیرعامل پیشین شرکت شهرکهای صنعتی استان به عنوان سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان منصوب و معرفی، و از خدمات محمدرضا صفی‌خانی تقدیر شد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها