موج
کدخبر : ۳۵۳۷۰۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353703

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم:

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: 180 فضای آموزشی در طول 7 سال گذشته تاکنون از طریق خیرین و اعتبارات ملی و استانی در قم احداث شد.

حمیدرضا شیخ الاسلام در گفتگو با خبرنگار موج قم، در خصوص کمبود فضای آموزشی در قم اظهار داشت: قم در سال 92 به عنوان سی و دومین استان در برخورداری از کمترین فضای آموزشی و تراکم بالای دانش‌آموزی شناخته شد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم افزود: در این راستا 180 فضای آموزشی در طول 7 سال گذشته تاکنون از طریق خیرین و اعتبارات ملی و استانی در قم احداث شد که با احتساب این تعداد فضای آموزشی احداث‌شده امروز رتبه 26 در سطح کشور از نظر فضای آموزشی را داریم و هنوز به میانگین کشوری نرسیده‌ایم.

وی تصریح کرد: کسری فضای آموزشی در قم همچنان وجود دارد چرا که در سال92 تعداد 203 هزار دانش‌آمور در قم تحصیل می‌کردند که امروز به 273 هزار نفر افزایش یافته و در مجموع 71 هزار دانش آموز در طول 7 سال به جمعیت در حال تحصیل قم افزوده شده است.

شیخ الاسلام خاطرنشان کرد: خیرین زیادی در جهت احداث فضاهای آموزشی به این حوزه مهم ورود پیدا کرده‌اند اما متاسفانه نوسان قیمت، خیرین مدرسه‌ساز قمی را با مشکلات جدی مواجه کرده است، در حالی که تلاش می‌کنیم از زمان کلنگ‌زنی یک مجموعه آموزشی تا احداث تنها 14 ماه طول بکشد و بدون تامین اعتبارات، کلنگ‌زنی انجام نگیرد.

وی در مورد بستر فضای مجازی در آموزش غیرحضوری دانش‌آموزان بیان کرد: شیوع کرونا موجب تعطیلی مدارس شد و در حال حاضر امر آموزش از طریق برنامه شاد و حضور بیش از 16 هزار معلم در قم انجام می‌پذیرد که در این باره نحوه تدریس معلمان و بازخورد آن در شاد از طریق روسای نواحی و مدیران مدارس به طور مستقیم نظارت می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم عنوان کرد: خوشبختانه سطح همراهی والدین در قم در جهت آموزش غیرحضوری بسیار بالاست و در ارزشیابی‌های انجام شده نحوه تدریس به خوبی رصد می‌شود، البته خانواده‌ها می‌توانند انتقادات خود را پیرامون نحوه تدریس معلمان ابتدا از طریق مدیران مدارس انعکاس دهند و در مراحل بعدی از طریق نواحی اقدام کنند.

وی در مورد اینترنت شاد گفت: کلیه خدمات از طریق شاد رایگان بوده و وزارت ارتباطات این موضوع اعلام را اعلام کرده است و ما نیز در جلساتی که با مسئولان ارتباطات در قم برگزار شد پیگیر برخی از مشکلات در مورد پهنای باند و عدم آنتن دهی هستیم.

شیخ الاسلام افزود: گاهی همزمان با شاد از پیام رسان‌های دیگر نیز استفاده می‌شود که موجب کاهش حجم اینترنت می‌شود و ممکن است این تصور را ایجاد کند که اینترنت شاد رایگان نیست در حالی که به طور کامل رایگان می‌باشد.

وی در خصوص برگزاری امتحانات نیز تصریح کرد: مهم‌ترین دغدغه اولیا و دبیران و آموزگاران در راستای ارتقای کیفیت آموزش و ارزشیابی صحیح است، در این ایام معلمین خالصانه تلاش خود را در آموزش به کار گرفته‌اند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم اظهار داشت: آموزش غیرحضوری کار دشواری است و والدین نیز روزهای سختی را سپری می‌کنند، در جهت انجام یک ارزشابی دقیق، امتحانات از 24 آبان آغاز شده و تا 13 آذرماه ادامه دارد.

وی تاکید کرد: براساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مجوزی در برگزاری حضوری امتحانات صادر نشده است و کلیه امتحانات به صورت غیرحضوری در سطح استان برگزار می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها