موج
کدخبر : ۳۵۳۶۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353672

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان:

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان ضمن تاکید بر ظرفیت های استان کردستان گفت: لازم است معرفی ظرفیت های فرهنگی و هنری کردستان از طریق کتاب انجام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، امین مرادی پیش از ظهر امروز در دیدار با مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان ضمن تبریک هفته کتاب و کتابخوانی، گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی در ارتقای سطح هنر و فرهنگ جامعه بسیار مهم و یک کار جهادی و انقلابی است.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان افزود: کار کلیشه‌ای کردن و بدون برنامه ضمن اتلاف هزینه‌ها موجب دوری مخاطب می‌‌شود، باید به صورت جد از برگزاری برنامه‌های بدون محتوا و فاقد استاندارهای لازم پرهیز کرد.

مرادی شرایط کرونایی حاکم بر جهان را بسیار سخت عنوان کرد و گفت: این تهدید را ما در حوزه هنری علیرغم تعطیلی‌های گسترده خصوصا در بخش هنر وفرهنگ و زیان‌های هنگفتی که وارد شد را تبدیل به فرصت کردیم و در زمینه ساخت زیر ساخت‌ها در استان در حال فعالیت هستیم.

وی ادامه داد: ارتقای پردیس سینمایی بهمن سنندج از سه سالن به 7 سالن سینمایی با کاربری‌های مختلف، ساخت پردیس سینمایی سقز با سه سالن سینمایی و ظرفیت 500 نفر با کاربری‌های مختلف، احداث گالری مجهز در سقز، ارتقای سینما آزادی بیجار به یک پردیس سه سالنه بخشی از این اقدامات است.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان تصریح کرد: در بخش توجه به موضوع کتاب در کنار راه اندازی کتابخانه تخصصی هنر با بیش از 4 هزار عنوان کتاب مرجع، کتابخانه تخصصی فرهنگ و مطالعات پایداری را نیز در محل حوزه هنری با آخرین تولیدات مربوط به ادبیات پایداری را راه‌اندازی کرده‌ایم.

وی به برگزاری نشست‌های منظم حافظ شناسی، مولانا شناسی، نقدآثارو کتب منتشر شده، برگزاری نشست‌های ادبی و ... در محل کتابخانه تخصصی حوزه هنری اشاره کرد و خواستار گسترش همکاری‌ها در این زمینه شد.

امین مرادی

مرادی گفت: قرارگرفتن این کتابخانه در فهرست رسمی کتابخانه‌های کشور و در اختیار قرار دادن کتب تخصصی هنر و برگزاری برنامه‌های مشارکتی را از خواسته‌های حوزه هنری است.

رییس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان به اهمیت معرفی ظرفیت‌های فرهنگی و هنری استان در قالب کتاب‌های پژوهشی و تخصصی تأکید کرد و گفت: هم اکنون حوزه هنری با تشکیل دبیرخانه دائمی دانشنامه فرهنگ، هنر و تمدن کردستان دراین زمینه با حضور اساتید مطرح هنری و دانشگاهی مشغول به فعالیت است.

وی ادامه داد: چاپ و رونمایی از 4 عنوان کتاب دانشنامه و آماده‌سازی 5 عنوان دیگر که تا پایان سال منتشر می‌شود در کنار چاپ بیش از 60 عنوان کتاب در بخش های موسیقی، نمایش، شعر، داستان ، ادبیات پایداری بخشی از اقدامات حوزه هنری در حوزه تولیدات مکتوب محسوب می‌شود.  

مرادی به توجه جدی  تولید آثار مکتوب  با کیفیت‌های استاندارد اشاره کرد و تصریح کرد: تمامی آثار تولید شده توسط حوزه هنری هم از لحاظ کیفیت چاپ و هم از لحاظ محتوا توسط گروهی از متخصصین و کارشناسان مورد بررسی و ویراستاری می‌گردند تا در نهایت اثری قابل دفاع به بازار نشر ارائه می‌شود.  

وی برگزاری کنگره ملی مترجمان کرد ایرانی را از کارهای ماندگار اداره کل کتابخانه‌های استان عنوان کرد و گفت:حوزه هنری در خصوص برگزاری مشترک اینگونه برنامه ها آمادگی کامل خود را اعلام می‌کند.

مرادی به توافقنامه گذشته حوزه هنری با نهاد کتابخانه‌های عمومی استان اشاره کرد و افزود: عملیاتی کردن این توافقنامه همکاری می‌تواند در ارتقای شاخص های فرهنگی استان بسیار مؤثر واقع می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها