موج
کدخبر : ۳۵۳۳۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353385

استاندار یزد؛

استاندار یزد گفت: آمار نشان می‌دهد شیب بسیار تند چند هفته گذشته کرونا کند شده و تقریبا به مرحله ثبات رسیده است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدعلی طالبی استاندار یزد اضافه کرد: قرار بود در طرح بیمارستان جدید شهید رهنمون ساختمان قدیمی آن تخریب و به عنوان تأسیسات برای این بیمارستان مورد  استفاده قرار گیرد اما با شیوع کرونا تصمیم گرفته شد که با بهینه‌سازی این ساختمان بخشی از کمبود احتمالی تخت‌ها جبران شود و حالا این بیمارستان فقط برای مواقع بحرانی مورد استفاده قرار می گیرد.

طالبی تصریح کرد: در ابتدا مبلغ ۱۰ میلیارد تومان برای بازسازی این ساختمان پیش‌بینی شده بود  اما اکنون طبق برآوردهای صورت گرفته به اعتبار بیشتری نیاز دارد  که منابع مالی آن تامین می‌شود. 

استاندار یزد با اشاره به شیوع کرونا در استان یزد گفت: آمار نشان می‌دهد شیب بسیار تند چند هفته گذشته کرونا کند شده و تقریبا به مرحله ثبات رسیده است. 

طالبی با بیان اینکه اکنون یکهزار و ۱۷۹ بیمار مشکوک به کرونا در بیمارستانهای استان بستری هستند خاطرنشان کرد:مجموعه محدودیت های اعمال شده از جمله مدیریت ترددها و کاهش فعالیت اصناف و ادارات نتایج مثبتی در کنترل بیماری کرونا در استان داشته که با ادامه این روند تا هفته آینده امیدواریم شاهد روند نزولی شیوع این بیماری باشیم.

وی خاطرنشان کرد:بر اساس بررسی های صورت گرفته، در ابتدای موج سوم شیوع کرونا، میزان رعایت پروتکل های بهداشتی در استان ۵۰ درصد بوده که در حال حاضر به بالای ۷۰ درصد رسیده است.

طالبی ادامه داد:در برخی از استان ها رعایت پروتکل های بهداشتی ۸۰ درصد است و امیدواریم شاهد افزایش بیشتر رعایت این پروتکل ها در استان باشیم. 

استاندار یزد گفت:در زمینه تجهیزات درمانی هم مشکل اصلی ما کمبود اکسیژن سازها در بیمارستان ها بود که با کمک خیرین و بخش دولتی و خصوصی رفع شد. 

وی با بیان اینکه در زمینه  تامین دارو در استان با مشکلاتی روبرو بودیم افزود:  با پیگیری های که با وزارت بهداشت انجام شده بخش قابل توجهی از آن رفع شده و مابقی  هم تامین می شود.

رئیس ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان یزد تصریح کرد: در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها تلاش کردیم کمترین آسیب به اصناف وارد شود این در حالی است که تاکنون دولت تسهیلاتی را برای جبران مشکلات اصناف تخصیص داده است و علاوه بر آن ما در سطح استان نیز تسهیلاتی را در نظر گرفته‌ایم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها