موج
کدخبر : ۳۵۳۲۸۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353281

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم از آمادگی شبانه روزی شهرداری برای رفع آبگرفتگی خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سید محسن میرهادی با اشاره به آغاز فصل بارندگی‌ها از آمادگی شهرداری قم برای رفع آب‌گرفتگی‌های احتمالی خبر داد و اظهار داشت: تیم‌های مدیریت بحران در تمام مناطق آماده‌باش بوده و تجهیزات برای رفع آب‌گرفتگی ساماندهی شده است.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم یکی از نقاط بحرانی را زیرگذرها دانست و افزود: پمپ‌های زیرگذرها-لایروبی سپتیک فعال‌شده و راه‌بندهای ورودی به بلوار شهید سلیمانی نصب و نیروهای لازم در این نقاط مستقرشده است.

میرهادی تصریح کرد: ورودی‌های چاه‌های جذبی در محلات بررسی‌شده و برای ماشین‌آلات خصوصاً تانکرهای مکنده راننده پیش‌بینی‌شده است.

وی از تست و کنترل پمپ‌های کفکش و پمپ‌هایSp (آتی سر) خبر داد و گفت: عوامل اجرایی خصوصاً پلیس ساختمان، پیمانکاران خدمات شهری، ساخت‌وسازهایی که باعث تخریب نهر یا پر کردن انهار شده را شناسایی کرده و نسبت به رفع آن اقدامات لازم را انجام داده‌اند.

مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم جمع‌آوری نخاله و مصالح که می‌تواند باعث آب‌گرفتگی شود را یکی دیگر از اقدامات شهرداری اعلام کرد و گفت: از پروژه‌های فعال عمرانی سطح شهر برای اطمینان از باز بودن مسیر کانال‌ها بازدیدها انجام‌شده و کیسه‌های شن در محلاتی که سابقه آب‌گرفتگی دارد مستقرشده است.

میرهادی در پایان با تأکید بر نظارت شبانه‌روزی و مستمر بر معابری که سابقه آب‌گرفتگی دارند، بیان کرد: تکمیل لایروبی کانال‌ها و حفر چاه‌های جذبی سطح شهر تسریع شده و تمام تیم‌های مدیریت بحران شهرداری در روزها و شب‌های بارندگی آماده‌باش هستند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها