موج
کدخبر : ۳۵۳۰۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-353078

رئیس کمیته امداد خبر داد :

رئیس کمیته امداد بیان داشت: در هفت ماهه سال جاری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات در کشور جمع آوری شده است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، سید مرتضی بختیاری در نخستین روز سفر به استان اصفهان در شورای زکات استان با اشاره به جمع‌آوری ۸۲۰ میلیارد تومان زکات گفت: ۸۰ درصد زکات صرف معیشت خانواده‌های نیازمند و مابقی به امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم اختصاص می‌یابد.

وی با تاکید بر اهمیت ترویج زکات در جامعه گفت: بر اساس محاسبات انجام شده، در صورتی که پرداخت و جمع‌آوری زکات به درستی انجام شود، سالانه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان به نیازمندان کشور کمک خواهد شد.

این مقام مسئول از جذب ۶۴۰ میلیارد تومان زکات در کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: پیش‌بینی انجام شده در سال جاری به لطف الهی تاکنون حدود ۸۲۰ میلیارد تومان زکات برای نیازمندان جذب شده و پیش‌بینی ما افزایش این رقم به بالای هزار میلیارد تومان است.

رئیس شورای عالی زکات کشور با تشریح موارد مصرف زکات در کشور، خاطرنشان کرد: ۸۰ درصد زکات جمع‌آوری شده در سال گذشته در اختیار نیازمندان قرار گرفت و مابقی صرف امور زیربنایی و عمرانی مناطق محروم شد.

وی ترویج زکات را یکی از دغدغه‌های مهم شورای عالی زکات عنوان کرد و گفت: تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تبلیغات اسلامی مبادله شده تا از ظرفیت سه هزار روحانی مبلغ که مقیم در روستاها هستند، برای ترویج زکات استفاده شود.

رئیس کمیته امداد با تقدیر از کمک‌های مردم به این نهاد، تصریح کرد: با وجود مشکلات اقتصادی و شیوع ویروس کرونا، میزان کمک جمع‌آوری شده توسط کمیته امداد اصفهان در هفت ماهه امسال حدود ۲۴۷ میلیارد تومان است که بیشتر از کل مبالغ جمع‌آوری شده استان در سال گذشته است.

آیت‌الله سیدیوسف طباطبایی، امام جمعه اصفهان و نماینده ولی فقیه در استان نیز در این جلسه با تقدیر از عملکرد کمیته امداد در زمینه حمایت از نیازمندان، گفت: مدیریت کنونی این نهاد از مدیران خدمت‌گذاری است که در مسئولیت‌های پیشین خود نیز همواره عملکرد مثبتی داشته و در کمیته امداد همین راه را ادامه داده است.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان به اهمیت بحث زکات در جامعه اشاره کرد و افزود: زکات یکی از واجبات مهم اسلام است که جایگاه بالاتری نسبت به خمس دارد؛ هر جا در قرآن سخن از نماز آورده شده، زکات نیز در کنار آن مورد تاکید قرار گرفته است.

امام جمعه اصفهان بر ضرورت استفاده از زکات در رفع مشکلات خانواده‌های نیازمند از جمله ازدواج جوانان تاکید کرد و ادامه داد: اگر بخشی از زکات جمع‌آوری شده امسال به جهیزیه نوعروسان نیازمند اختصاص پیدا کند، کمک قابل توجهی به خانواده‌های آبرومند انجام خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها