موج
کدخبر : ۳۵۲۸۹۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352895

رئیس شورای شهر کرج:

اکبر سلیم نژاد با توجه به پدیده کارتن خوابی در استان از شهرداری کرج خواست گرم خانه های بیشتری را تاسیس کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج البرز، اکبر سلیم نژاد روز سه شنبه به خبرنگاران گفت: تعداد گرمخانه های شهرکرج کافی نیست و شهرداری باید نقشه راه جامعی در راستای توانمندسازی و حمایت از بی سرپناهان داشته باشد.

رییس شورای اسلامی شهر کرج تاکید کرد که در شب های سرد سال اسکان بی سرپناهان باید جدی گرفته شود و این تکلیفی است که قانونگذار آن را متوجه شهرداری ها دانسته است.

وی ادامه داد: شهرداری کرج با همکاری اورژانس اجتماعی بهزیستی می تواند پویشی برای شناسایی بی سرپناهان در فصول سرد سال ایجاد کند تا این افراد از نقاط مختلف شهر به سمت گرمخانه های موجود هدایت شوند.

سلیم نژاد  با بیان اینکه اقدامات شهرداری کرج در موضوع راه اندازی گرمخانه ها و ساماندهی بی سرپناهان در مقایسه با تهران و مشهد و سایر کلانشهرها قابل دفاع نیست و در حد رفع تکلیف است، افزود: شهروندان از مشاهده تصاویر دلخراش حضور شبانه کارتن خواب ها در سطح محلات و جستجوی آنها برای غذا یا تحمل سرما در فضاهای متروک آزرده خاطر هستند، ضمن آنکه این آسیب  چالش های امنیتی و اجتماعی نیز ایجاد می کند و چهره شهر را مخدوش و بی روح می سازد.

این مسوول ادامه داد: حمایت از بی سرپناهان به ویژه در جامعه اسلامی باید جزو مهمترین مسائل باشد و از شهردار کرج  انتظار داریم امسال رویه متفاوت و ویژه ای در این راستا اتخاذ کندو از طریق تعامل با بهزیستی، کمیته امداد و تشکل های مردم نهاد، ترتیبی اتخاذ شود که شاهد هیچ گونه کارتن خوابی در سطح شهر در شب های سرد سال نباشیم.

رییس شورای اسلامی شهر کرج گفت : در جریان ساماندهی افراد کارتن خواب باید  پروتکل های بهداشتی در گرمخانه ها مورد توجه قرار گیرد.

وی  خاطر نشان کرد: شهرداری می تواند با مشارکت خیریه ها و مراکز نیکوکاری فعال در شهر گرمخانه های موقتی را برای اسکان بی سرپناهان در نیمه دوم سال راه اندازی کند و اگر در این وظیفه قانونی و انسانی کوتاهی کنیم در پیشگاه الهی هم روسفید نخواهیم بود، چرا که هیچ انسانی تمایلی به زندگی زیر سقف کاغذی ندارد و ما نباید نسبت به شهروندانی که ناخواسته به این وضع دچار شده اند، بی تفاوت باشیم.

سلیم نژاد تاکید کرد که توجه به این مقوله می تواند فضای فرهنگی و معنوی شهر و همبستگی بین ساکنان را تقویت کند.

اکنون کلانشهر کرج دارای یک واحد گرمخانه است.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها