موج
کدخبر : ۳۵۲۷۵۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352751

مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان خبر داد:

مدیرآب و خاک و امور فنی و مهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان از مجهز شدن 126 هزار هکتار از زمین های کشاورزی به شبکه آبیاری نوین در استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، مجید امینی با اشاره به مجهز شدن 126 هزار هکتار از زمین های کشاورزی به شبکه آبیاری نوین گفت: ۱۲۳ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان تا پایان سال ۹۸ به سامانه‌های نوین آبیاری مجهز شدند و این مقدار تا پایان مهر سال جاری به ۱۲۶ هزار هکتار رسید.

وی ادامه داد: حدود ۲۵۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان از قابلیت اجرای سامانه‌های نوین آبیاری برخوردار هستند که این سامانه‌ها تاکنون در نیمی از این اراضی اجرا شده است.

مدیرآب وخاک و امورفنی ومهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان اظهار داشت: ۲۵۰ هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این استان قابلیت اجرای سامانه‌های نوین آبیاری را ندارند.

به گفته وی هزینه اجرای این سامانه‌ها به ازای هر سال متفاوت است و با توجه به تاسیسات و قیمت وسایل و تجهیزات افزایش پیدا می‌کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: عملیات اجرایی یک هکتار آبیاری نوین و بارانی حدود ۳۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد.

 امینی گفت: امسال ۶۰ میلیارد تومان از محل صندوق ذخیره ارزی برای اجرای طرح‌های نوین آبیاری در استان اصفهان در نظر گرفته شده که تاکنون حدود ۱۹ میلیارد آن پرداخت شده است.

وی خاطرنشان کرد: سامانه‌های آبیاری تحت فشار ردیف اعتبار استانی برخوردار نیستند و پیش از این هم مقرر شده بود که ۲۸ میلیارد تومان از محل اسناد خزانه اسلامی پرداخت شود که بر اساس اخبار رسیده این اعتبار تخصیص پیدا نخواهد کرد.

مدیرآب وخاک و امورفنی ومهندسی سازمان جهاد کشاورزی استان اصفهان تصریح کرد: میزان اجرای این طرح‌ها تا افق ۱۴۰۴ بستگی به اعتبارات دارد و با توجه به ظرفیت‌های استان از نظر کارخانه تولید لوله، اتصالات و توان فنی بالای شرکت‌ها و پیمانکاران، در صورت تخصیص اعتبار امکان اجرای ۱۱ هزار هکتار طرح بصورت سالانه وجود دارد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها