موج
کدخبر : ۳۵۲۴۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352485

طرح مشوق های بیمه کارفرمایی:

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: بیمه نیروی کار جدید جذب شده حداکثر تا دوسال، ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: به منظور تحرک بخشی بیشتر و ایجاد رونق در بازار کار و کاهش اثرات منفی بیماری کرونا بر بنگاههای اقتصادی دستورالعمل اجرایی طرح مشوق بیمه ای اصلاح و ابلاغ گردیده است.

وی ادامه داد: بر این اساس کارفرمایان کلیه کارگاههای اقتصادی بخش خصوصی و تعاونی که نسبت به بکارگماری نیروی کار جدید از میان فارغ التحصیلان دانشگاهی دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر اقدام نمایند وجه حق بیمه سهم کارفرما بعلاوه سه درصد سهم بیمه بیکاری، جمعاً به میزان 23درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار، مربوط به نیروی کار جدید جذب شده حداکثر تا دوسال، ماهانه از سوی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به حساب کارفرما واریز می شود.

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان شرایط احراز نیروی کار جدید را داشتن مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر در کلیه رشته های تحصیلی، حداکثر 38سال سن، مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می شود، حداکثر سابقه تامین اجتماعی متقاضی از 36ماه تمام کمتر باشد عنوان کرد.

وی داشتن مجوز فعالیت از مراجع رسمی کشور و کد بیمه کارگاهی را از جمله شرایط برخورداری کارفرمایان از طرح مشوق بیمه ای بر شمرد.

تشکری از جمله ویژگی های طرح مشوق بیمه ای کارفرمایان را عدم محدودیت ظرفیت پذیرش نیروی کار جدید بیان کرد و افزود: پرداخت وجه مشوق از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی یزد مستقیماً به حساب کارفرما، امکان بهره مندی واحدهای آسیب دیده از کرونا از طرح حتی با بکارگیری مجدد نیروی بیکار شده قبلی، امکان بهره مندی کارگاه های جدید التاسیس، امکان استفاده از بیمه بیکاری برای افراد جذب شده در قالب طرح در صورت بیکار شدن را از دیگر مزایای طرح فوق دانست.

متقاضیان و کارفرمایان جهت استفاده از این طرح با واحد اشتغال اداره های تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستانها محل سکونت خود تماس حاصل نمایند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها