موج
کدخبر : ۳۵۲۴۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352482

مدیر کل زندانهای یزد

مدیر کل زندانهای یزد گفت: در استان یزد 220 مددجوی محکوم مالی جرائم غیر عمد داریم.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، رضا ذوالفعلی نژاد مدیر کل زندانهای یزد و نایب رئیس هیئت امناء ستاد دیه استان یزد خبر داد : هم اکنون  220 نفر زندانی محکوم جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که برای آزادی چشم انتظار کمک خیرین ، نهادها و بنیاد های نیکوکاری هستند.

وی با اعلام این خبر گفت: هم اکنون تعداد 220 مددجو محکوم مالی جرائم غیر عمد در زندانهای استان به سر میبرند که از این تعداد 9 محکوم مالی زن بوده و تعداد 211 نفر از آنها مرد هستند.

این مقام مسئول با تشریح وضعیت محبوسان جرایم غیرعمد استان یزد اظهار کرد: بیشترین طیف مددجویان مالی و تحت پوشش ستاد دیه به ترتیب شامل بدهکاران اوراق تجاری چک و سفته با تعداد 135 زندانی  و در رتبه‌های بعدی بدهکاران مهریه با 73 زندانی و نفقه با 4 زندانی و در رتبه بعدی مددجویان محکوم به پرداخت دیه ناشی از تصادفات رانندگی ، حادثه کار و دیه شبه عمد با تعداد 8 مددجو  قرار دارند.

ذوالفعلی نژاد افزود: بدهی این مددجویان مبلغ 160 میلیارد تومان است که تاکنون مبلغ 28 میلیارد و 400 میلیون تومان به همت اعضاءکمیته صلح و سازش این ستاد از شکات گذشت رضایتمندانه اخذ گردیده و برای آزادی آنها مبلغ 131 میلیارد و 600 میلیون تومان نیاز است که امیدواریم با تلاش اعضاءکمیته صلح و سازش ستاد دیه و شورای حل اختلاف و مددکاران زندانها،  این مبلغ کاهش پیدا کند .

مدیر کل زندانهای استان یزد با اشاره به وضعیت کنونی جامعه با وجود ویروس کرونا افزود : متأسفانه امسال به علت شیوع ویروس کوید ۱۹ امکان برگزاری جشن گلریزان به شکل سال‌های قبل با حضور مردم در استان امکان پذیر نبود، اما با تلاش کارکنان ستاد دیه جشنهای گلریزان در استان یزد با رویکردی متفاوت و  به صورت آنلاین و زنده برگزار که مورد استقبال خیرین ، نیکوکاران و عموم مردم دارالعباده قرار گرفت .

وی ضمن تقدیر از رسانه‌ها به دلیل تبلیغ و ترویج فرهنگ کمک به آزادی زندانیان جرائم غیر عمد گفت : خبرگزاری ها و صفحات فضای مجازی استان میتوانند نقش بسزایی در ترغیب و تشویق مردم در راستای کمک به آزادی زندانیان ایفا کنند که خوشبختانه در سال جاری این حمایت بسیار پررنگ و تاثیر گذار بوده است و امیدواریم شاهد همکاری بهتر و بیشتر تمامی رسانه ها در انعکاس اخبار باشیم .

این مقام مسئول در پایان با اشاره به اینکه ستاد دیه یک نهاد مردمی است از عموم مردم درالعباده و خیرین و نیکوکاران خواست تا با کمک های خود زمینه آزادی محکومین مالی و بازگشت آنها را به آغوش خانواده فراهم نموده و باعث خوشحالی آنها گردند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها