موج
کدخبر : ۳۵۲۲۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-352280

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد:

رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد گفت: با توجه به تشخیص ستاد مقابله با کرونا در یزد، تا پایان هفته از ساعت 16 و 30 دقیقه تردد خط واحدها در شهر متوقف می شود و ادامه این روند منوط به دستور ستاد مقابله با کرونا است.

محمدرضا شفیعی رییس سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری موج یزد در خصوص اقدامات پیشگیری از کرونا گفت: تمام پایانه های مسافربری مورد نظارت هستند و موظفند هم مسافران و هم رانندگان از ماسک استفاده کنند.

شفیعی گفت: مردم می توانند تخلف رانندگان اتوبوس خط واحد و یا رانندگان اتوبوس مسافربری در رعایت شیوه نامه های بهداشتی را به شماره 1889 اعلام کنند.

شفیعی عنوان کرد: مواد ضدعفونی کننده در اختیار رانندگان اتوبوس خط واحد برای ضدعفونی کردن اتوبوس قرار گرفته است و رانندگان موظف به ضد عفونی کردن اتوبوس ها هستند.

وی تاکید کرد: با توجه به تشخیص ستاد مقابله با کرونا در یزد، تا پایان هفته از ساعت 16:30 دقیقه تردد خط واحدها در شهر متوقف می شود.

شفیعی در خصوص سایر اقدامات پیشگیری و مقابله با کرونا گفت: یک هزار و 500 تاکسی زیر نظر سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد در شهر فعال هستند که به دلیل شیوع کرونا 800 پوشش جدا کننده راننده از مسافران توسط این سازمان در اختیار رانندگان تاکسی قرار گرفته و تعداد با قی مانده نیز بزودی کاور دریافت خواهند کرد.

شفیعی با بیان همکاری سازمان فاوا در تهیه نرم افزار گویا ویزه نابینایان گفت: یک اتوبوس خط واحد تازه خریداری شده که برای معلولان نیز مناسب سازی شده است به سیستم گویای ایستگاه ها ویژه نابینایان مجهز شد.

وی با اعلام اینکه برای اولین بار چنین اقدامی در اتوبوس های کشور انجام می شود، گفت: این طرح به صورت پایلوت در یک اتوبوس خط واحد در مسیر میدان امام علی به فضای سبز انجام می شود چرا که طبق بررسی ها این افراد در این مسیر بیشترین تردد را دارند.

شفیعی گفت: در صورت استقبال و احساس نیاز به افزایش اتوبوس های ویژه نابینایان این کار در دو اتوبوس دیگر هم انجام می شود و این سیستم مجهز می شوند.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها