موج
کدخبر : ۳۵۱۹۹۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351992

رئیس دادگستری شهرستان خاتم گفت: شوراها در اصلاح اختلاف بین افراد و همچنین گسترش صلح و سازش اهتمام گسترده‌ای داشته زیرا رسالت اصلی این مجموعه گره گشایی از مشکلات مردم است.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، علی اکبر واعظ دهنوی رئیس دادگستری شهرستان خاتم در جمع کارکنان اعضای شوراهای حل اختلاف شهرستان خاتم بمناسبت هفته وحدت بیان داشت: با فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اعظم (ص) و محکوم کردن اقدام رئیس‌جمهور منفور فرانسه، از برکات وجود پیامبر اسلام ( ص ) و وحدت در بین عاشقان آن حضرت می توان این وحدت را مستحکم تر کرد.

این مقام قضایی ضمن تقدیر از زحمات و تلاش‌های اعضای خدوم شورای حل اختلاف این شهرستان اظهار داشت: شورای حل اختلاف با توجه به بومی بودن کارکنان و شناخت بیشتر نسبت به ارباب رجوع ها می تواند راهبردی در میانجیگری و صلح و سازش ایجاد کرده و با این کار شورا روحیه صلح و سازش را بیشتر از پیش ترویج دهد.

وی تصریح کرد: رسالت شوراهای حل اختلاف نهادینه کردن فرهنگ صلح و سازش در جامعه بوده و خوشبختانه آمارها در خصوص پرونده های این مجموعه بیانگر موفقیت این نهاد در انجام رسالت خود بوده است.

واعظ خاطرنشان کرد: اصلاح ذات البین دارای اهمیت فراوانی بوده و نشان از جایگاه بالای کار کارکنان قضایی و اداری داشته و ارزش این کار با هیچ چیزی قابل جبران نیست.

شایان ذکر است در پایان این دیدار رئیس شورای حل اختلاف با ارائه گزارش عملکرد فعالیت شورا و همچنین تعدادی از اعضاء به ارائه نظرات، پیشنهادات و انتقادات خود پیرامون فعالیت‌های شورای حل اختلاف این شهرستان پرداختند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها