موج
کدخبر : ۳۵۱۴۲۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-351422

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور:

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور بر لزوم جایگزین شدن رویکرد بهداشت محور بجای رویکرد درمان محور تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سردار غلامرضا جلالی در دیدار استاندارقم، با اشاره به اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور از ابتدای شیوع کرونا بر استفاده از ظرفیت‌های قرارگاه زیستی و ساختار وزارت کشور تاکید داشته است، اظهار کرد: خوشبختانه این موضوع اخیرا با تدبیر مقام معظم رهبری در ستاد ملی مبارزه با کرونا مورد توجه قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه سازمان پدافند غیرعامل کشور در سال های اخیر با استفاده از ساختار پدافند غیرعامل در استان ها موضوع آموزش،، ارتقا آمادگی و رزمایش در حوزه مقابله با تهدیدات نوین را پیگیری کرده است گفت: باید به جای رویکرد درمان محور باید رویکرد بهداشت محور را در دستور کار قرار دهیم تا فشار از روی سیستم درمان کشور برداشته شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور متذکر شد: در رویکرد بهداشت محور به جای رویکرد انفعالی در برابر شیوع بیماری کرونا باید رویکردی کنشگرایانه داشته باشیم.

سردار جلالی در خصوص مباحث بودجه و ساختار پدافند غیرعامل در استان ها گفت: سازمان پیشنهادات مشخصی در خصوص طرح تشکیل سازمان را در اختیار مجلس قرار داده است که انتظار داریم این پیشنهادات با موافقت دولت نیز همراه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها