موج
کدخبر : ۳۵۰۸۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350866

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از اتصال 582 واحد صنعتی در استان کردستان به شبکه سراسری گاز طبیعی براساس مصوبه شورای عالی اقتصاد خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله‌گری صبح امروز دوشنبه در گفت و گو با رسانه های کردستان اظهار داشت: یک هزار و 407 واحد صنعتی مشمول مصوبه شورای اقتصاد در استان شناسایی شده که سالانه بیش از 50 میلیون لیتر سوخت مایع مصرف می‌کنند که با برنامه‌ریزی صورت گرفته به ترتیب اولویت، به صنایع پرمصرف با آلایندگی زیاد، گازرسانی شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان به مصوبه شورای اقتصاد مبنی بر گازرسانی به صنایع با هدف کاهش آلایندگی ناشی از مصرف سوخت مایع اشاره کرد و گفت: تاکنون 582 واحد صنعتی در این استان با مصرف سالانه 39 میلیون لیتر سوخت مایع به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل شده است.

وی با بیان اینکه صنایع تازه ورود کرده به چرخه تولید به شرط موافقت کارگروه گازرسانی به شبکه سراسری گاز طبیعی متصل می‌شوند، افزود: امسال به 53 واحد صنعتی در استان گازرسانی شده و براساس برنامه‌ریزی تا پایان سال جاری این تعداد به 133 واحد خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه تاکنون به 2 هزار و 245 واحد صنعتی استان گازرسانی شده است، اضافه کرد: پارسال این شرکت برای گازرسانی به هر واحد تولیدی مصوبه شورای اقتصاد، 2 میلیارد و 400 میلیون ریال هزینه می‌کرد اما امسال این رقم به سقف 6 میلیارد ریال افزایش یافته است.

فعله‌گری با بیان اینکه گازرسانی به 95 درصد صنایع به راحتی صورت می‌گیرد، یادآور شد: در صورت فاصله واحدهای تولیدی تازه احداث شده با خطوط انتقال گاز زیاد و اعتبار مورد نیاز آن از سقف 6 میلیارد ریال بیشتر باشد، خود صاحب واحد تولیدی باید هزینه اضافی آن را پرداخت کند، با این وجود خطوط گاز در تمام نقاط استان گسترده است‌.

فعله‌گری، آمار روستاهای بهره‌مند از گازطبیعی را در کردستان یک هزار و 334 روستا اعلام کرد و گفت: تاکنون 11 هزار و 200 کیلومتر شبکه توزیع گاز در مناطق مختلف استان اجرا شده که هفت هزار و 730 کیلومتر در روستاها و سه هزار و 470 کیلومتر در شهرها صورت گرفته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها