موج
کدخبر : ۳۵۰۴۷۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350479

معاون اقتصادی وزیر کشور :

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با تاکید بر رفع بروکراسی اداری در مازندران گفت: مشکلات پیش روی مجموعه رماک و خوتکا در مازندران در آینده نزدیک برطرف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری موج مازندران ، بابک دین پرست در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مازندران با اشاره به اینکه بروکراسی اداری برای اخذ مجوزات یکی از موانع بزرگ برای راه اندازی کسب و کار محسوب می شود اظهار داشت: متاسفانه خیلی از کسب و کار‌های کوچک و متوسط بدلیل بروکراسی‌های اداری از سرمایه گذاری منصرف می شوند.

وی ادامه داد: مشکلات پیش روی مجموعه رماک و خوتکا در مازندران در آینده نزدیک برطرف خواهد شد.

دین پرست تصریح کرد : اداره کل منابع طبیعی و محیط زیست استان مکلفند ظرف 10 روز به تمامی استعلام‌ها پاسخگو باشند تا دیگر هیچ متقاضی گرفتار بروکراسی‌های اداری نباشد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور با بیان اینکه هزار و ۷۱۸ بانک تحت تملک بانک‌ها هستند گفت: تمامی این بانک‌ها باید در کمترین فرصت تعیین تکلیف شوند و به چرخه تولید بازگردند.

دین پرست با بیان اینکه ۴۶ واحد مشکل دار و دو واحد بحرانی در مازندران وجود دارد گفت: با شناسایی مشکلات این واحد‌ها نسبت به رفع آن اقدام می شود.

وی با بیان اینکه ۴۶ هزار واحد صنعتی در سطح کشور در نواحی صنعتی وجود دارد افزود: ده هزار واحد از این تعداد با رکود روبرو هستند و از برنامه های مهم دولت به چرخه تولید برگردوندن این واحدهاست.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزیر کشور خاطرنشان کرد: ۳۳۶ واحد تولیدی ورشکسته در سطح کشور وجود دارد که ۳۱ درصد آن مربوط به مازندران است که این خود جای تعجب دارد.

منصوری معاون وزیر تعاون. کار و رفاه اجتماعی هم در این نشست با اشاره به اینکه در حوزه شهری و روستایی منابع مالی برای راه اندازی کسب و کار وجود دارد گفت: متقاضیان می توانند با ارائه طرح از تسهیلات کم بهره بهره‌مند شوند.

وی با اشاره به اینکه امسال در حوزه دام به موضوع فراوری توجه ویژه می شود افزود: سیاست وزارتخانه مربوطه این است تا دامداران محصولات تولیدی خود را با سود مناسب و ارزش افزوده بیشتری عرضه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها