موج
کدخبر : ۳۵۰۲۶۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-350269

فرهاد طاهریون اصفهانی اعلام کرد:

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان از ثبت روزانه ۶۰ پرونده در کانون کارشناسان دادگستری استان اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، فرهاد طاهریون اصفهانی در نشست خبری به مناسبت روز کارشناس با اشاره به فعالیت 2200 کارشناس دادگستری در استان بیان کرد: روزانه ۶۰ پرونده در کانون کارشناسان دادگستری استان اصفهان ثبت می شود.

وی با بیان اینکه کانون کارشناسان رسمی دادگستری قدمتی ۸۲ ساله دارد،گفت: این کانون یک شخصیت غیردولتی، غیرانتفاعی و غیرسیاسی دارد و در هر استانی فعالیت می‌کند.

این مقام مسئول درخصوص وظایف کانون کارشناسان اظهار داشت: وظیفه اصلی کارشناسان رسمی دادگستری کمک به دستگاه قضا در صدور نظر کارشناسی آرا، خدمت به مراجع قضائی، شبه قضائی و کلیه ادارات و ارگان‌ها در حیطه وظایف کانون کارشناسان می باشد.

فرهاد طاهریون اصفهانی با اشاره باینکه روز یک آبان‌ در تقویم روز کارشناس است، ادامه داد: روز کارشناس روز عدالت و حق است و کارشناسان بازوی فنی و تخصصی دادگستری و قضات بر پایه عدالت هستند.

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان در خصوص وظایف این کانون گفت: خدمات مشاوره به صورت رایگان به مردم ارائه می شود و به سوالات و ابهامات مراجعه کنندگان پاسخ داده می شود تا  مراجعات مردم به مراجع قضائی و دادگستری کاهش یابد.

این مقام مسئول افزود: درپی شیوع ویروس کرونا در کشور با ایجاد اتوماسیون اداری روزانه به طور متوسط ۶۰ پرونده در کانون کارشناسان دادگستری استان اصفهان ثبت می‌شود.

طاهریون اصفهانی توضیح داد: دراین ایام کرونایی سعی شده  از سوی واحد آموزش کانون آموزش‌های آنلاین برگزار شود تا مراجعات حضوری به این مرکز به حداقل برسد.

وی افزود: در سال گذشته در کانون کارشناسان دادگستری استان اصفهان حدود ۴۳ هزار نفر ساعت آموزش حضوری برگزار شد که امسال پیش بینی می‌شود به ۹۰ هزار نفر ساعت افزایش یابد.

طاهریون اصفهانی درخصوص چگونگی و میزان دریافت تعرفه‌ها از سوی کارشناسان گفت: دستمزد کارشناسان برای هر پرونده بر پایه تعرفه ابلاغ شده از سوی قوه قضائیه تعیین می‌شود البته قضات محترم اجباری در رعایت تعرفه‌ها ندارند و اختیار دارند حق‌الزحمه کارشناس را تعیین کنند.

رئیس هیئت مدیره کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان اصفهان  اظهار کرد: درسال گذشته ۳۳۴ شکایت از مراجع قضائی و اشخاص حقیقی و حقوقی شده  که ۱۰ درصد از این موارد منجر به صدور رأی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها