موج
کدخبر : ۳۴۹۷۳۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349731

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان از روند شیب ملایم کاهشی بستری بیماران کرونایی طی چند روز گذشته در اصفهان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، طاهره چنگیز در جمع خبرنگاران بیان کرد: طی 3 روز گذشته در استان تعداد بستری شدگان کرونایی کاهش داشته است و امیدواریم با رعایت نکات بهداشتی و همراهی مردم این شیب افزایش یابد.

وی با بیان اینکه استان اصفهان همچنان در موج دوم کرونا قرار دارد، گفت: در صورت رعایت نکردن پروتکل های بهداشتی و حضور افراد به ویژه سالمندان، بیماران و خانم‌های باردار در تجمعات به استقبال موج سوم کرونا خواهیم رفت.

این مقام مسئول با اشاره باینکه موارد جدید شناسایی شده در استان بدون علائم یا دارای علائم خفیف هستند،افزود:قسمت عمده این افراد نیاز به بستری ندارند و در منزل از آنها مراقبت می‌شود.

چنگیز توصیه کرد: اگر این افراد از سایر افراد جدا نشوند و قرنطینه خانگی را مراعات نکنند ممکن است بقیه افراد خانواده را مبتلا کنند و تعداد بیشتری مبتلا به کرونا بشوند و نیاز به بستری شدن پیدا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با اشاره به کاهش موارد بستری کرونا در استان، گفت: باوجود اینکه این کاهش در حال اتفاق افتادن است ولی اگر افراد کرونا مثبت در جامعه حضور پیدا کنند شاهد موج سوم در اثر عدم مراعات این گونه افراد خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها