موج
کدخبر : ۳۴۹۶۷۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349672

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج با اشاره به نحوه هزینه کردن موقوفات گفت: این موقوفات براساس نیت واقف خیر اندیش انجام میشود و اوقاف فقط نقش امانتداری دارد نه اختیار دار موقوفات.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، آرمان شریفی بعدازظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران استان در سنندج که به مناسبت دهه وقف برگزار شد، اظهار کرد: ماموستاها و در مجموع جامعه روحانیون و اصحاب رسانه نقش مهمی در ترویج فرهنگ وقف دارند.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج  تصریح کرد: اصحاب رسانه استان به ویژه در چند سال اخیر نقش قابل توجهی در ترویج فرهنگ وقف و اطلاع‌رسانی برنامه‌های اداره اوقاف سنندج داشته‌اند که امیدواریم این تعامل بیش از پیش ادامه پیدا کند.

شریفی به برخی اقدامات اداره اوقاف و امور خیریه در 6 ماهه امسال گریزی زد و گفت: طی 6 ماهه امسال 700 مورد اجاره نامه با رشد 30 درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سطح شهرستان تمدید شده است.

به گفته وی،  اوقاف شهرستان سنندج از اول سال جاری تاکنون به لحاظ درآمدی 200 درصد و از نظر هزینه کرد 300 درصد نسبت به 6 ماهه سال گذشته رشد داشته است.

وی همچنین به اقدامات حقوقی اداره اوقاف شهرستان سنندج در زمینه احیای اراضی متصرفی هم در 6 ماهه امسال گفت: با پیگیری‌های صورت گرفته 8 مورد حکم به نفع اوقاف سنندج صادر و از اراضی رفع تصرف شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: رفع تصرف از 58 هکتار ارضی با ارزش ریالی بالای  200 میلیارد تومان و اجرای حکم در یکی از مناطق از شاخص‌ترین اقدامات اوقاف شهرستان در راستای احیای اراضی وقفی بوده است.

شریفی تصریح کرد: تمام محدوده اراضی رفع تصرف شده را حصارکشی کردیم که دوباره مورد تصرف متصرفین قرار نگیرد.

وی افزود: در بازه زمانی یاد شده برای 150 رقبه اسناد مالکیت اخذ و 33 جلد سند دفترچه‌ای به تک برگ تبدیل شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج با بیان اینکه 50 جلد سند دفترچه‌ای موقوفات در شرف اخذ سند تک برگ است، افزود: 3 پروژه عمرانی شامل امام‌زاده هاجر خاتون، بانو نصرت نورافشان و باغ ژاله با سرمایه‌گذاری 5 میلیارد تومان از محل موقوفات سنندج در حال اجرا است.

شریفی از تعمیر اساسی 75 مسجد در سنندج از محل موقوفات، خبر داد و گفت: در راستای تعمیر این تعداد مسجد و پرداخت حقوق خادمین مساجد در مجموع طی 6 ماهه نخست امسال 2 میلیارد و 200 میلیون تومان از محل درآمد موقوفات هزینه شده است.

وی اظهار کرد: از زمان شیوع ویروس کرونا تا کنون از محل درآمد موقوفات 6 هزار بسته معیشتی به ارزش هر سبد 400 هزار تومان بین نیازمندان توزیع شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج از اجرای طرح مهر تحصیلی و اهدای 600 بسته مهر تحصیلی با همکاری دفاتر تسهیل‌گری 9 گانه در محلات شهر سنندج از محل درآمد موقوفات شهرستان سنندج خبر داد و گفت: در قالب طرح دست‌های مهربانی بسته‌های حمایتی در بین یک‌هزار خانوار نیازمند توزیع شده است.

شریفی اظهار کرد: اهدای 10 فقره جهیزیه به ارزش هر جهیزیه 15 میلیون تومان از محل موقوفات شهرستان از دیگر اقدامات انجام گرفته اوقاف سنندج در 6 ماهه نخست امسال بوده است.

اجرای 2.2 میلیارد تومانی نیت واقفین 

وی با بیان اینکه 2 میلیارد و 200 میلیون تومان در 6 ماهه امسال اجرای نیت واقفین در سنندج انجام شده است، گفت: بیشترین درآمد سازمان اوقاف در بحث نقل و انتقالات بوده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان سنندج اظهار داشت: 200 مورد کمک به ماموستایان و خادمین مساجد، 300 مورد توزیع بسته حمایتی از محل یکی از موقوفات سنندج، 500 مورد کمک به بیماران و افراد مستمند از دیگر اقدامات اوقاف شهرستان سنندج از محل اجرای نیات واقفین بوده است.

شریفی با تاکید براینکه اوقاف امانت‌دار وقف است نه اختیاردار آن گفت: بر همین اساس تمام توان خود را به کار گرفته‌ایم که برابر نیت واقفین خیراندیش اجرای نیت کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها