موج
کدخبر : ۳۴۹۵۴۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349540

فرماندار شهرستان پارس‌آباد در نشست با مدیرکل دامپزشکی استان با موضوعی پیشگیری از شیوع بیماری های دامی با اشاره به شرایط جوی و آب و هوای معتدل شهرستان پارس آباد و مهاجرت پرندگان از مناطق سردسیر به تالاب ها و دریاچه ها و مناطق رودخانه مرزی در این شهرستان بر پیگیری و رصد هرگونه بیماری در این پرندگان با همکاری محیط زیست تاکید کرد .

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، ابراهیم امامی فرماندار شهرستان مرزی پارس آبادامروز در نشستی بامدیرکل دامپزشکی استان اردبیل از آموزش و آگاهی بخشی به دامداران را بسیار موثر در امر پیشگیری عنوان کرد و توضیح داد: باید از ظرفیتهای سایر دستگاهها نیز همچون ترویج جهاد کشاورزی نیز بهره برده و بازرسی ها و نظارت بر قصابی ها را در شرایط خاص بیشتر نمود.

 مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل نیز از آمادگی همه ساله تیم های رصد در استان خبر داد و گفت: امسال ۱۲ سال است که با پیشگیری و آموزش و واکسیناسیون به موقع دام و طیور شاهد هیچ گونه اپیدمی بیماری دامی در شهرستان نبوده ایم.

بهلول تکلوی خاطر نشان کرد: پارس آباد به دلیل تراکم و جمعیت بالای دام از شرایط خاصی برخوردار است که نیازمند توجه ویژه در حوزه واکسیناسیون می باشد که موضوع تامین نیروی انسانی و اختصاص خودرو و اعتبارات خرید واکسن برای این منطقه طی ماههای اخیر پیگیری گردیده است.

 تکلوی از استقرار ۸ داروخانه دامپزشکی و ۳ مرکز درمانگاهی تمام وقت و ۲ مرکز پاره وقت در این شهرستان خبر داد و گفت: برای مداوای دام و طیور و راهنمایی دامداران در شهرستان پارس آباد اتقا ۷دمات دامپزشکی برای شمال استان در برنامه استان قرار دارد.

سال های گذشته ۲۲۰ پرونده قضایی تشکیل شده است

مدیر کل دامپزشکی با اشاره به آمار کشتار غیر مجاز  دام در استان یاد آور شد: در سال های گذشته ۲۲۰ پرونده قضایی تشکیل شده که ۱۷۰ مورد مربط به شهرستان پارس آباد بوده است.

 خبرنگار جمشید کریمی

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها