موج
کدخبر : ۳۴۹۵۱۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349514

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان:

شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان با برشمردن اهداف چندگانه این شورای ، دورنمای هدف غایی خود را اینگونه بیان کردند: ما به دنبال مچ گیر نیستم و اصلی ترین هدف ما احصای حقوق مردم و مطالبات آنها است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، محرم وزیری، در نشست هم‌اندیشی تعدادی از اعضای شورای مرکزی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان با مسوولان رسانه‌ها در سنندج اظهار داشت: به دنبال ابلاغ شورای کشوری مبنی بر شورای استان‌ها و شهرستان‌ها، بر اساس انتخابات در همه شهرستان‌های کردستان مجامع برگزار شد و در همان جلسه رئیس و دبیر شورا با رای‌گیری مخفی صورت گرفت.

 دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان هدف از ایجاد شورای ائتلاف نیروهای انقلاب را در چند حوزه برشمرد و گفت: یکی از مهمترین حوزه‌های آن پیگیری منویات مقام معظم رهبری در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و مسائلی است که عامه مردم با آن درگیر هستند.

وزیری رسالت دیگر این شورا را حفظ حرمت و تکریم نیروهای ارزشی و انقلابی در استان‌ها اعلام کرد و افزود: دفاع از ارزش‌ها و مکتب امامین انقلاب از دیگر رسالت اصلی و مهم این شورا است. 

وی با بیان اینکه بر همین اساس اعضای شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب از افراد ذی‌نفوذ سیاسی اجتماعی و فرهنگی تشکیل شده است، اضافه کرد: علاوه بر احزاب مورد وثوق،  شورای ائتلاف از 2 نفر از روحانیون، 2 نفر از اساتید دانشگاه، سه نفر از بانوان ذی‌نفوذ سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و 5 نفر از جوانان فعال در عرصه‌های سیاسی اجتماعی و مابقی اعضا از معتمدین سیاسی استان تشکیل شده است.

 دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان گفت: یکی از پارامترهای مهم افراد در حضور شورای ائتلاف داشتن عقبه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی مقبول، منش سیاسی شفاف و نداشتن سوء سابقه‌های رفتاری یا سیاسی است.

وزیری تصریح کرد: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب به هیچ عنوان حصار و دیواری برای ورود و خروج افراد ندارند هر آن کس که دل در گرو انقلاب نظام و ولایت دارد از هر طیف و هر جریان فکری که باشد می‌تواند در این شورا حضور داشته باشد و در جلسات عمومی و تخصصی شرکت کند.

وی با اشاره به اینکه این شورا دارای هفت کمیته اصلی است، افزود: فعالیت آنها  احصای مطالبات مردم در عرصه‌های مختلف سیاسی،  اجتماعی اقتصادی و مدیریتی استان و پیگیری در رفع نواقص آن است.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان با بیان اینکه حفظ حرمت و  کرامت افراد و مدیران یکی از شعارهای اصلی شورای مرکزی است، یادآور شد: هدف از تشکیل این شورا نه مچ گیری بلکه اصلاح و مشورت است بر همین اساس منش و رویکرد اصلی اعضای شورا در تداوم و تقویت مدیریت کارآمد و دقت و مطالعه بر روی مسائلی که سبب ناکارآمدی در عرصه‌های مختلف مدیریتی بالاخص در استان کردستان است.

وزیری اظهار داشت: شورا در  طول حیات یکساله خود دیدارهای مختلفی با مدیران ارشد استان داشته است و  در همه این دیدارها آنچه که برای شورا مورد دغدغه و توجه بوده احصای مطالبات مردم و پیگیری این موارد از مدیران ارشد استان بوده است‌.

وی با ذکر اینکه سیاست‌های آینده ما مشخص است، افزود: یک مجلس انقلابی با رویکرد و منش ولایتمداری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایجاد شده و در در راستای پیگیری مطالبات و منویات مقام معظم رهبری ما در صدد روی کارآمدن یک دولت انقلابی و جوان هستیم و آنچه که سیاست‌های کلی و کلان شورای مرکزی است ما در استان پیگیری خواهیم کرد.

کردستان دومین استان گران کشور است 

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان هم در این نشست گفت: بر اساس مدیریت، خلاقیت توانمندی، کارآمدی، تعهد و عشق به مردم افرادی را برای مدیریت استان معرفی و منتصب کنیم که فقط دل در گرو خدمت به مردم استان داشته باشند.

سیدخالد حسینی اظهار کرد: ما گاهی قدرت و توان خود را نادیده می‌گیریم و خود را ضعیف می‌پنداریم و با این فکر بسته گاهی واپسگرایی ایجاد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر چهار یا پنج ماه اخیر انتخابات امریکا را در نظر بگیرید صحبت‌های کاندیداهای ریاست جمهوری بدون استثنی اسم ایران را بارها تکرار می‌کنند و مکرر  به کشورهای ایران، چین و  روسیه اشاره می‌شود.

به گفته این عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان، ما یکی از قدرت‌های برتر جهان هستیم اما از توانایی و قدرت خود بی‌خبریم، گاهی مسئولین اجرایی ما دچار نوعی ترس یا ناتوانی در خود هستند و این میدان و بهانه را به دشمنان و افراد دیگر می‌دهد که می‌خواهند ملت ایران، نظام و وحدت ایران را برهم بزنند.

حسینی تصریح کرد: همه سیاست‌های جهان متفق‌القول معتقدند که رهبری ایران باهوش‌ترین فرد دنیاست، چراکه معظم‌له 32 سال با وجود تمام تحریم‌های ظالمانه غرب و گاهی شرق توانسته مملکت را به شکلی هدایت کند که همیشه جزو قدرت‌های برتر جهانی بوده است.

وی اظهار داشت: متاسفانه برخی اوقات یک دولت ناکارآمد یا مجلس ناکارآمد طوری عمل می‌کنند که ما ضعیفیم، لذا هدف از تشکیل ائتلاف نیروهای انقلاب، مطرح شدن ما به عنوان قدرت‌های جهانی و نه منطقه‌ای است.

این عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلابی کردستان، 90 درصد بیکاری را  به علت  ناکارامدی عوامل اجرایی و یا قانون‌های غلط و ضابطه و رابطه نامتعارف خود در داخل کشور بیان کرد و گفت: آنگونه که قدرت و منابع داریم از آن بهره‌برداری نمی‌‌شود.

حسینی با بیان اینکه بایستی کسی که دوستدار مردم و انقلاب است بکوشد قدرت داخلی خود را به دنیا نشان دهیم، افزود: درصددیم دولتی بر مسند بنشیند که با مدیریتی قوی، کارآمد و انقلابی به دغدغه‌های مردم در کردستان بپردازد.

وی با اشاره به اینکه استان کردستان از لحاظ  جغرافیایی، معادن، ذخایر خدادادی و کشاورزی جزو استان‌های پنجم یا ششم کشور است، یادآور شد: اما متاسفانه به دلیل  مواردی همچون بیکاری، چک برگشتی، ضعف مدیریتی و ناکارآمدی برخی ارگان‌ها رتبه آخر کشور هستیم.

عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلابی کردستان با تاکید بر اینکه مدیران در انتصابات دقت کنند، گفت: کردستان از لحاظ گرانی دومین استان کشور است و اما این امر تقصیر فلان دولت خارجی نیست بلکه مدیران داخلی باید هر کسی را بهر کاری بنشانند ولی متاسفانه ما کار را به کاردان نسپرده‌ایم.

حسینی یادآور شد: بر اساس مدیریت، خلاقیت توانمندی، کارآمدی، تعهد و عشق به مردم افرادی را  برای مدیریت استان معرفی و منتصب کنیم که فقط دل در گرو خدمت به مردم استان داشته باشد.

محمدقربان کیانی دیگر عضو شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب استان کردستان هم با اشاره به وجود نیروی انسانی توانمند به عنوان یکی از مهم‌ترین سرمایه‌ها در کشور، اظهار کرد: امروز نیروی انسانی به مهم‌ترین سرمایه در هر کشوری تبدیل شده است.

وی نادیده گرفته‌شدن این نیروی انسانی را مورد انتقاد قرار داد و یادآور شد: ما به‌صورت بهینه از نیروی انسانی در اختیار استفاده نمی‌کنیم و این یکی از مشکلات جدی در کشور ماست.

عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی کردستان گفت: یکی از مهم‌ترین ظرفیت‌های ما در کردستان وجود رسانه‌های توانمند و خبرنگاران شایسته است و به همین دلیل انتظار داریم که در این راستا با همکاری و تعامل بهتر بتوانیم بخشی از دغدغه‌های مردم را دنبال کنیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها