موج
کدخبر : ۳۴۹۳۷۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349378

شهردار شهر کوشک در گفتگو با موج:

شهردار شهر کوشک با اشاره به قیمت بالای مصالح ساختمانی گفت: فعالیت‌ها به رغم مواجه شدن اجرای طرح‌های عمرانی با مشکل ناشی از تورم، همچنان در این شهر ادامه دارد.

مجید قربانی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا موجب شد که کارها در دو ماهه نخست سال‌جاری تعطیل شده و امکان اجرای طرح‌های عمرانی وجود نداشته باشد اما با این حال اکنون‌ فعالیت‌های خوبی در شهر کوشک در حال انجام است و انتظار می‌رود در چنین شرایطی مردم نیز همکاری و همدلی بیشتری با شهرداری داشته باشند.

شهردار باغ شهر کوشک تشریح کرد: طرح های متعددی عمرانی زیادی هم اکنون  در دست اجراست که همین امر موجب شده شهر کوشک در مدار توسعه وپیشرفت قرار بگیرد و بتوانیم در عرصه های مختلف فرهنگی ، عمرانی  و سازندگی فعالیت نماییم. 

قربانی ادامه داد :طرح میدان ورودی شهر کوشک که در دست اجراست یکی از اقدامات مهمی است که به ایجاد ایستگاه و مکانی برای رهگذران و مسافران است تا شهر کوشک را بهتر ببینند.

وی تشریح کرد: در ابتدا باید بستر ورود گردشگر و راه‌های ورود گردشگران ایجاد شود، به همین دلیل با توجه به اینکه فضای سبز خوبی نیز در ورودی شهر وجود دارد، ایجاد این میدان که طرح احداث آن، به تأیید شورای ترافیک شهرستان رسیده است، مکانی برای توقف رهگذران و شناخت بیشتر شهر کوشک فراهم می‌کند.

قربانی اعلام کرد : ساخت میدان مذکور بزرگترین طرح عمرانی شهرداری شهر کوشک  به شمار می‌رود و تا کنون افزون بر یک  میلیارد ریال برای آماده سازی ورودی وخروجی شهر هزینه شده و تا پایان کار عمرانی حداقل این  میدان مبلغ  5 ملیارد ریال دیگر نیازدارد.

وی همچنین از عملیات بهسازی و بازسازی کوچه ها  ومعابر شهر کوشک  خبر داد و اضافه کرد: کار اجرایی برای بهسازی در عبور و مرورر در معابر شهری از اول سال آغاز شده است که پس از جدول گذاری در خیابان های بسیج و شهید نوریان ، کف فرش پیاده رو های بلوار مطهری در حال تکمیل است.

قربانی  اضافه کرد: خیابان شهید بهشتی ، شش فرعی خیابان ولیعصر ، کوچه شهید نصرالله مهرابی با اعتبار یک میلیارد وهفتصد ملیون ریال زیرسازی، کانیوگذاری  و آسفالت گردیده است .

شهردار شهر کوشک  با اشاره به اینکه  فضای سبز شهر کوشک بیشتر شامل درخت و درختچه است، تصریح کرد: این شهر گیاهان فصلی کمی دارد و سرانه فضای سبز آن نزدیک به ۱۴ مترمربع است که شهرداری کوشک در نظر دارد پارکی به مساحت یک‌هزار و ۵۰۰ متر مربع در ورودی شهر کوشک احداث کند که در حال تنظیم طرح‌های شهرسازی و فضاسازی آن هستیم و به شهروندان قول می‌دهیم که این پارک تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

مجید قربانی افزود: سرانه فضای سبز شهر کوشک باید ۲۵ مترمربع باشد که با احداث این پارک هزار و ۵۰۰ متری، این سرانه از ۱۴ مترمربع به ۱۶ مترمربع افزایش پیدا می‌کند، البته شهر کوشک باغات زیادی دارد و ما در حال آماده سازی این باغات برای ورود گردشگران هستیم.

وی در مورد بهسازی و بازسازی تنها برج قدیمی شهر کوشک نیز گفت: کارگروهی در این زمینه تشکیل و با همکاری میراث فرهنگی عملیات بهسازی و نوسازی تنها برج نگهبانی قدیمی که در شهر بود را در دستور کار  قرار دادیم و تا کنون  پیشرفت 40 درصدی  داشته است این برج دیده‌بانی که احتمالاً قدمت آن به دوره سلجوقیه باز می‌گردد با اختصاص اعتبار یک میلیارد ریال در حال بازسازی است و تا یک ماه آینده آماده بازدید شهروندان و گردشگران می گردد.

این مقام مسئول با اشاره به اجرای آسفالت تعدادی از معابر شهری ادامه داد: حدود90 درصد نیاز آسفالت شهری شهر کوشک از ابتدای سال تا کنون تامین شده است که میتوان به آسفالت خیابان های بهار ، کارگر ، ابوذر ،جنت و  بلوارامام خمینی ره که پر رفت و آمد است، اشاره کرد  ومبلغی بالغ بر 40 ملیارد ریال نیز هزینه برای شهرداری در بر داشته است.

شهردار شهر کوشک دوره کنونی فعالیت های شهری را سخت‌ترین زمان از نظر فعالیت ارزیابی عمرانی ارزیابی  کرد و افزود: تحریم‌های ظالمانه، گرفتاری نظام در دوران مذاکره برجام و تورم در کنار شیوع کرونا مشکلاتی را ایجاد کرده است که نیازمند همکاری و همدلی بیشتر مردم برای اجرای برنامه‌های شهرداری هستیم.

به گزارش موج؛ شهر کوشک  از توابع شهرستان خمینی شهر  با جمعیت حدود 17 هزار نفر، در فاصله نزدیک به 15 کیلومتری اصفهان واقع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها