موج
کدخبر : ۳۴۹۳۶۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349364

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم از آغاز فصل جدید توسعه فرهنگ حفظ و مراقبت از فضای سبز خبرداد.

به گزارش خبرگزاری موج قم، ابوالقاسم مقیمی در مراسم اهداء جوایز منتخبین مسابقات پویش ملی «درخت دوستی بنشانیم» عملکرد سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم را در توسعه فضای سبز مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: مردم باید فضای سبز را جزئی از زندگی خود قرار داده و برای ایجاد طراوت، شادی و نشاط به توسعه فضای سبز در منازل توجه لازم را داشته باشند.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم توجه به فضای سبز را عامل افزایش امید در جامعه خواند و بیان کرد: شهرداری در سازمان ضرورت پرداختن به فضای سبز را با برگزاری مسابقات و کمپین‌های اجتماعی در بین مردم نهادینه می‌کند.

مقیمی برگزاری سه مسابقه سراسری در حوزه فضای سبز را گام مؤثری در ارتقاء فرهنگ شهروندی و تشویق شهروندان به مشارکت در این حوزه دانست و تصریح کرد: همچنین تولید کلیپ و فیلم در این حوزه برای تشویق مردم برای پرورش گل و گیاه در آپارتمان‌های کوچک در دستور کار قرارگرفته است.

وی کاهش استرس و افسردگی ناشی از زندگی در آپارتمان‌های کوچک را با توجه مردم به کاشت گیاهان مرتبط خواند و خاطرنشان کرد: توجه شهروندان به فضای سبز و مشارکت آن‌ها می‌تواند تعاملات اجتماعی آن‌ها را در محل زندگی و مدیران شهری ارتقاء داده و عامل کاهش افسردگی اجتماعی شود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم ادامه داد: کاهش آسیب‌های اجتماعی و منازعات اجتماعی یکی دیگر از تأثیرات مشارکت مردم در توسعه فضای سبزی بوده و می‌تواند در تشکیل بلوک‌های اجتماعی سالم در بین محلات کمک‌کننده باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها