موج
کدخبر : ۳۴۹۲۳۹ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-349239

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر اعلام کرد؛

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهربا بیان اینکه خمینی شهر دارای 10 امامزاده شاخص است، گفت: امامزاده سید محمد خمینی شهردارای شاخص کشوری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج اصفهان، حسن توکلی در نشست خبری به مناسبت هفته وقف گفت: موقوفات به دوسته متصرفی و غیر متصرفی تقسیم می شود.

وی ادامه داد: شهرستان خمینی شهر دارای687 موقوفه و 564 موقوفه متصرفی است  که  120موقوفه را متولی نیز بر آن نظارت دارد.

توکلی از وجود ده بقعه و امامزاده در شهرستان خبرداد و اظهار کرد: از بین ده بقعه آستان مبارک امامزاده سید محمد خمینی شهر دارای شاخص کشوری است.

این مقام مسئول افزود: از امامزادگان مهم شهرستان امامزاده سید محمد خمینی شهر و امامزاده سید محسن روستای تیرانچی و سید ابراهیم ورنوسفادران ،حمیده خاتون و رشیده خاتون شهر درچه  و ابوالحسن دستگرد و امامزاده سیدابراهیم محله درب سید فروشان و سید اشرف و سید نجم الدین است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر گفت: وقف های به ثبت رسیده در سال جدید  7 وقف ملکی و مزروعی است که  ارزش بیش از هشت میلیارد تومان را در برمی گیرد.

توکلی بیان داشت:  تا کنون 9 سند مالکیت موقوفات اخذ کرده که یک میلیارد وسیصد میلیون ریال ارزش ریالی آن است و از بین آنها نه سند به ۳۱ رقبه تبدیل شده است.

وی در خصوص مواسات مومنانه توسط اداره اوقاف توضیح داد: حدود 700بسته معیشتی  و 3000ماسک بین نیازمندان تقسیم شده است و دوازده دستگاه ضد عفونی کننده بین مساجد و دستگاه های شهرستان به مبلغ 25میلیون تومان از دیگر فعالیت های اداره اوقاف شهرستان خمینی شهر است.

این مقام مسئول افزود: از دی ماه سال گذشته تا کنون با محوریت اداره اوقاف شصت برنامه فرهنگی در آستان امامزاده سید محمد برگزار شده که تعدادی از آنها با همکاری شهرستان های دیگر بوده  که مهم ترین آن برگزاری  مسابقات قرآنی  اوقاف استان بود  که دوازده نفر از شهرستان خمینی شهر به مرحله کشوری راه یافتند.

وی در خصوص رواق جدید الحاقی امام سجاد(ع)  به رواق حضرت رسول به ارزش یک میلیاردو سیصد تومان خبردادو گفت: پس از تکمیل پروژه در آینده نزدیک افتتاح خواهد شد.

توکلی مساحت هتل امامزاده سید محمد خمینی شهر را سه هزار متر مربع اعلام نمودو تصریح کرد: مرحله سفت کاری هتل  انجام گرفته و کاشی کاری رواق به مبلغ  180 میلیون تومان در حال انجام است و هزینه  تابلو برق رواق 630 آمپر ، 67میلیون و پانصد هزار تومان و سنگفرش قبرستان جدید آستان امامزاده به مبلغ چهل میلیون تومان و  اصلاح روشنایی صحن امامزاده به مبلغ چهل میلیون تومان و 216میلیون تومان هزینه هم سطح سازی از دیگر کارهای عمرانی اوقاف جهت تکمیل پروژه های در دست اقدام است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان خمینی شهر در پایان از آزادی یک زندانی از محل تامینات این اداره خبرداد و گفت : توانستیم یک زندانی متاهل که به خاطر سه میلیون تومان در بند بود رهایی بخشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها