موج
کدخبر : ۳۴۸۸۸۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348885

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان مطرح کرد:

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان با اشاره به چالش‌های پیش روی منابع طبیعی،‌ بیابان زایی، خشکسالی و تغییر اقلیم را ناشی از بهره برداری غیر اصولی از منابع طبیعی کشور خواند.

به گزارش خبرگزاری موج همدان،‌ اسفندیار خزایی،  مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان در آئین معرفی فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی استان همدان با اشاره به تغییر اقلیم بدلیل بهره برداری غیر اصولی از منابع طبیعی کشور،‌ گفت: بهره برداری غیر اصولی از منابع طبیعی کشور را با چالش‌هایی چون گسترش بیابان زایی، خشکسالی و تغییر اقلیم مواجه کرده است.

وی افزود: بهره برداری غیر اصولی از منابع طبیعی کشور را با چالش‌هایی چون گسترش بیابان زایی، خشکسالی و تغییر اقلیم مواجه کرده است.

خزایی با تاکید بر اینکه حفظ این منابع ارزشمند الهی تنها با مشارکت همه مردم امکان پذیر است، گفت: حمایت نیروی انتظامی و برخورداری از یگان حفاظت منابع طبیعی قوی می‌تواند مانع تصرف و تخریب منابع طبیعی شود.

مدیرکل مدیریت بحران استان همدان نیز با اشاره به اهمیت منابع طبیعی و ضرورت ارتقا سطح آمادگی و آموزش پرسنل یگان حفاظت گفت: حراست از منابع طبیعی و انفال وظیفه شرعی است.

علی مردان طالبی به اهمیت پیش آگاهی و پیشگیری از تصرف اراضی پرداخت و گفت: خدمت به مردم به هر شکل خوب است اما برخی خدمت‌ها جنس متفاوتی دارد و منابع طبیعی از این نوع جنس است.

طالبی اظهار کرد: خدمت در آتش نشانی از جنس ایثار و فداکاری است و خدمت در حوزه منابع طبیعی نیز جنسی متفاوت با خدمات دیگر دارد و بسیار حساس است.

وی حفاظت از انفال را به عنوان خدمت ویژه به همه آحاد مردم دانست و عنوان کرد: خدمت در منابع طبیعی همواره ساری وجاری برای نسل حاضر و آیندگان است.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی استان همدان نیز گفت: جنگل‌ها و مراتع ریه‌های تنفسی شهر هستند و باید امانت داری کرده و به همه مردم هم توصیه کنیم از این منابع عظیم و ارزشمند طبیعی به نحو احسن نگهداری و حراست کنند.

علی مهر آذین حفاظت از منابع طبیعی را از رسالت‌های مهم نیروی انتظامی برشمرد و گفت: حساسیت نسبت به منابع طبیعی و حفظ انفال از اصول جمهوری اسلامی است و یگان حفاظت از منابع طبیعی باید با استفاده از ابزارهای نوین در حوزه حفظ و حراست از انفال با جدیت و اهتمام وارد عمل شود.

گفتنی است در این مراسم طی حکمی از سوی فرمانده یگان حفاظت سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سرهنگ مهدی نوری به عنوان فرمانده جدید یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان معرفی شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها