موج
کدخبر : ۳۴۸۷۵۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348753

رامین صادقی عنوان کرد:

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: سه محور برای احیا و افتتاح واحدهای تولید برنامه‌ریزی کرده که محور اول مربوط به واحدهای احداثی، محور دوم واحدهای راکد و محور سوم هم طرح توسعه‌ای واحدهای تولیدی و صنعتی است.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، رامین صادقی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل دربازدید از واحدهای صنعتی راکد خلخال اظهارکرد: در بحث واحدهای تولیدی و صنعتی که برای اولین بار احداث می‌شوند و سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تعداد ۱۵۰ واحد از این واحدها را  در برنامه کار خود قرار داده بود که تا پایان سال به بهره برداری برسند  تاکنون ۱۰۲ مورد محقق شده و مابقی هم طبق زمان بندی تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با توجه به شرایط اقتصادی کشور ایجاد طرح توسعه و استفاده از ظرفیت خالی واحدهای تولیدی، ۵۰ واحد تولید در برنامه کاری در نظر گرفته شده بود که با رایزنی‌های به عمل آمده با صاحبان واحدها تولیدی تا کنون ۱۷ واحد در راستای اجرای طرح توسعه عملیاتی شده است.

واگذاری واحدهای صنعتی راکد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان با بیان اینکه ۳۰ درصد از زمین شهرک صنعتی در اختیار یک واحد صنعتی بزرگ تعطیل و متوقف قرار دارد، گفت: با توجه به پیشنهاد فرماندار خلخال برای واگذاری واحدهای صنعتی راکد و رها شده به متقاضیان جدید راه‌اندازی واحدهای تولیدی در شهرک صنعتی این شهرستان تلاش می‌شود تا با احصای مشکلات این واحدها در صورت فراهم شدن زمینه بازگشت مجدد این واحدها به کار و تولید آنها راه‌اندازی و در غیر این صورت برابر با مقررات شهرک‌های صنعتی از صاحبان قبلی منفک و به سرمایه‌گذاران جدید واگذار شوند.

صادقی همچنین اظهارداشت: با حمایت از مجریان طرح‌های تولیدی و اشتغال‌زا زمینه لازم برای راه‌اندازی مجدد بیشتر واحدهای صنعتی و تولیدی راکد و یا نیمه‌فعال مستقر در شهرک صنعتی شهرستان خلخال فراهم شده است.

وی گفت: امسال با ارائه تسهیلات سرمایه در گردش و رفع موانع تولید ، امکان راه‌اندازی مجدد واحدهای راکد ، تعطیل و یا نیمه‌تعطیل این شهرک فراهم شده و فقط ۲ سوله و کارگاه راکد از مجموع واحدهای راکد در این شهرک باقی مانده است.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته در تحقق شعار سال جهش تولید و حمایت از صاحبان واحدهای تولیدی و واگذاری واحدهای تعطیل به متقاضیان جدید ، چند واحد صنعتی تعطیل شده در شهرک صنعتی این شهرستان فعالیت خود را مجدد آغاز کرده و چند واحد صنعتی جدید با تولید جدید به جمع این واحدها اضافه شده است .

وی بیان کرد: در سال‌های گذشته بدلایل مختلف  از مجموع ۵۳ واحد تولیدی و صنعتی شهرک صنعتی خلخال ۲۶ واحد فعال و ۲۷ واحد نیز غیرفعال و تعطیل شده بود که این واحدها تعیین تکلیف شده و زمینه واگذاری آنها به سرمایه‌گذاران جدید فراهم شد.

واحدهای راکد شهرک صنعتی خلخال دارای سند مالکیت هستند

او گفت: در حالی که تنها ۶ واحد صنعتی از مجموع واحدهای راکد شهرک صنعتی خلخال دارای سند مالکیت هستند سایر صاحبان واحدهای فاقد سند مالکیت نیز از واگذاری محل کار تعطیل شده خود به سرمایه‌گذاران جدید بصورت استیجاری و یا ملکی خودداری می‌کردند که بخشی از  این مشکل با دعوت از این افراد به فرمانداری خلخال و تشکیل جلسات مختلف حل و مکان واحدهای صنعتی تعطیل شده به جوانان جویای کار این شهرستان واگذار شد.

صادقی  اظهارداشت: برغم افزایش تقاضا برای راه‌اندازی واحدهای صنعتی جدید همراه با محدودیت زمین در تنها شهرک صنعتی ۲۶ هکتاری این شهرستان در حال حاضر متقاضیان جدید راه‌اندازی واحدهای صنعتی و تولیدی جدید در انتظار راه اندازی ناحیه صنعتی گزاز این شهرستان هستند.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها