موج
کدخبر : ۳۴۸۴۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348426

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش مزیت‌های نسبی این جزیره در جذب سرمایه‌گذار را تشریح و برای تسهیل امور فولادکاران اعلام آمادگی کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، «علی مقدس‌زاده» معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در آیین افتتاحیه سمپوزیوم فولاد ۹۸ که در این جزیره‌ی در حال برگزاری است، گفت: اکنون محور توسعه و فعالیت اقتصادی کیش محدود به صنعت گردشگری است اما این جزیره در زمینه‌های مختلف اعم صنعت، تجارت و تولیدات صنعتی و غیر صنعتی ظرفیت‌ها و فرصت‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری دارد.

وی با اشاره به وجود ۶ شهرک صنعتی در کیش، افزود: اکنون پنج هزار و ۶۳۲ نفر اشتغال‌زایی در شهرک‌های صنعتی این جزیره ایجاد کرده‌ایم که این عدد نسبت به ۶ ماه ابتدای سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.

مقدس زاده به شرایط اقتصادی کنونی، تحریم‌های استکبار جهانی و سخت شدن ایجاد اشتغال و تولید در این شرایط اشاره و اضافه کرد: با این حال خوشبختانه در کیش فعالیت‌های صنعتی و اقتصادی رشد چشمگیری داشته است.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش ضمن بیان این که در وضعیت کنونی تنها ۲۵ درصد از شرکت‌های مستقر در شهرک‌های صنعتی کشور فعال‌اند، گفت: در شهرک‌های صنعتی کیش بیش از ۶۵ درصد واحدهای صنعتی در زمینه‌های مختلف فعال هستند که نشان از وجود رونق در این جزیره است.

وی بیان داشت: بوروکراسی اداری در کیش کمتر است و شرکت‌هایی که در این جزیره تاسیس می‌شوند ۲۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار خواهند بود و تولیدکنندگانی که در کیش واحد صنعتی دارند با تعرفه‌های گمرکی مواجه نیستند.

مقدس زاده افزود: در کیش زمینه‌های اقتصادی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری به نسبت متوسط کشوری مناسب‌تر است و این موضوع سبب جذب بیشتر سرمایه‌گذار در این جزیره شده است.

وی برگزاری رویدادهای مختلف اقتصادی در کیش را مزیتی کم‌نظیر خواند و تاکید کرد: با توجه به ظرفیت ویژه صنعت فولاد امیدواریم این سمپوزیوم موثر واقع شود و بتواند اشغال‌زایی را در کشور گسترش دهد.

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش در پایان گفت: منطقه آزاد آماده است تا در راستای ایجاد دفتر نمایندگی برای صاحبان صنعت در کیش نهایت همکاری را داشته باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها