موج
کدخبر : ۳۴۸۱۱۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-348118

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان از آغاز فصل صید میگو در آب های هرمزگان از امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، ابراهیم عالی زاده با بیان اینکه این استان همواره با برخورداری از ناوگان صیادی توانمند و جامعه صیادی پرتلاش خود توانسته جایگاه ویژه‌ای در صید و صیادی کشور و منطقه به خود اختصاص دهد. گفت: امسال  حدود دو  هزار و 500 نفر صیاد با بهره‌مندی از 200  فروند  شناور صیادی در فصل صید میگو هرمزگان  مشارکت خواهند داشت .

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان  تصریح کرد: با توجه به کارشناسی‌های انجام شده از سوی پژوهشکده اکولوژی خلیج‌فارس و دریای عمان، امید است شاهد صید بالغ بر هزار و 250 تن میگو در فصل صید میگوی امسال باشیم که از این میزان  350تن میگو ریز و920 تن میگوی درشت است.

وی افزود: سال گذشته صیادان استان هرمزگان با بهره گیری از حدود 200فروند شناور میگو گیر در فصل صید میگو موفق به صید بالغ بر سه هزار تن میگوی دریایی شدند .

عالی زاده افزود: در فصل صید میگو ی امسال استان چهار  شهرستان سیریک، بندرعباس، قشم، و میناب مشارکت دارند و صید میگو در دو صیدگاه از سیریک تا شرق هرمز و از شرق هرمز تا طولا صورت می‌گیرد.

معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان  بیان اینکه همکاری صیادان نقش مهمی در حفظ منابع آبزیان برای نسل آینده و صید پایدار خواهد داشت، بیان کرد: با توجه به صدمه‌های جبران‌ناپذیری که تورهای صید نامرئی(منوفیلامنت) به منابع آبزی و حتی اکوسیستم آبزیان وارد می‌کنند، استفاده از این نوع تورها در فصل صید میگو مانند تمامی فصول صید ممنوع است.

گفتنی است  استان هرمزگان با توجه طول نوار ساحلی، تنوع گونه‌ای، تنوع روش‌های صید، ۴۰ درصد صید آب‌های جنوب، حدود چهار هزار و 500 فروند شناور مجاز و 32 هزار نفر صیاد به‌عنوان قطب صید و صیادی در کشور محسوب می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها