موج
کدخبر : ۳۴۷۹۶۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347968

معاون حقوقی، ثبتی و اوقافی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خبر داد:

معاون حقوقی، ثبتی و اوقافی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از احیای 500 رقبه در استان اصفهان در سال 99 خبر داد.

 به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، حجت‌الاسلام محمود نصراصفهانی گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵۰۰ رقبه موقوفه در سطح استان اصفهان احیا شده است.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون حدود ۵۰۰ رقبه موقوفه در سطح استان اصفهان احیا شده که  طرح‌های مختلفی در راستای شناسایی رقبات وقفی در تصرف اشخاص حقیقی وحقوقی اقدام شده است.

معاون حقوقی، ثبتی و اوقافی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه شناسایی املاک مجهول در دفاتر ثبتی استان و از طریق ادارات ثبت پیگیری شد، اضافه کرد: بر اساس اطلاعات مندرج  در دفتر املاک و دفتر ثبت اظهارنامه و حدود تعریف شده املاک مختلف در محیط موقوفات و دیگر تدابیر ثبتی امر احیا و شناسایی اقدام شده که در این راستا باید از اداره کل ثبت جهت اجرای موفق این طرح قدردانی به عمل آید.

وی با بیان اینکه افراخوان عمومی در جهت جمع‌آوری اسناد وقفی قدیمی در اختیار مردم اعلام شد، اضافه کرد: خوشبختانه مراجعات افراد جهت تقدیم اسناد وقفی قدیمی که از اجداد خود به صورت ارثی  در دست داشته‌اند نشان از اقبال عمومی داشته است.

حجت‌الاسلام نصر اصفهانی افزود: از افرادی که این قبیل اسناد را در دست دارند تقاضا داریم به ادارات اوقاف مراجعه و با تنظیم صورتجلسه‌ای به رئیس اداره مربوطه تحویل دهند و از سیاستهای تشویقی و معنوی برخوردار شوند.

معاون حقوقی، ثبتی و اوقافی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان همچنین با اشاره به مکاتبه با دادستان اصفهان و متعاقبا مکاتبه دادستان با نهادهای حقوقی و اصناف مرتبط با بنگاه‌ها و... در جهت حساسیت زایی لازم در خصوص موقوفات و پیگیری جهت احیا موقوفات گفت: باید توجه داشت تمام موقوفات احیا شده در استان متصرفی بوده و موقوفات غیرمتصرفی در اختیار متولیان با پیگیری آنها در حال احیا است که حدود ۲۰۰ مورد از آنها از ابتدای سال تاکنون گزارش شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها