موج
کدخبر : ۳۴۷۳۸۰ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347380

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به میزان برخورداری روستاهای کشور از نعمت گاز طبیعی در حد 82 درصد گفت: خوشبختانه در استان کردستان این میزان 90 درصد است که از میانگین کشوری بالاتر می باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج کردستان، احمد فعله گری ظهر امروز یکشنبه در نشست با خبرنگاران رسانه های استان اظهار داشت: گاز در مناطق جنوبی تولید و با خطوط انتقال به دیگر استان‌های کشور انتقال داده می‌شود و کردستان در انتهای خطوط انتقال گاز قرار گرفته است.  

مدیرعامل شرکت گاز کردستان گفت: از سال 98 تاکنون هم بیش از 11 هزار کیومتر لوله گذاری شبکه گاز طبیعی در استان انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون یک هزار و 431 کیلومتر خط انتقال گاز در استان اجرا شده است، اضافه کرد: از سال 98 تاکنون هم بیش از 11 هزار کیلومتر لوله گذاری در استان انجام شده است.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان از نصب بیش از 158 هزار علمک شهری در استان نیز خبر داد و افزود: تعداد علمک نصب شده در روستاهای استان بیش از 118 هزار علمک است ضمن اینکه پارسال 20 هزار و 890 مشترک جدید و امسال هم 6 هزار و 356 مشترک جدید به تعداد مشترکان گاز استان اضافه شده است.  

فعله گری تعداد مشترکان شهری و روستایی گاز استان در بخش‌های مختلف را 543 هزار و 851 مشترک اعلام کرد و یادآور شد: هفته دولت و دفاع مقدس امسال،  38 روستای جدید در استان به شبکه گاز متصل شدند تا تعداد روستاهای برخوردار از گاز به یک هزار و 334 مورد برسد.

وی با بیان اینکه گازرسانی به 91 روستا در دست اقدام و 13 روستا هم در مرحله انتخاب پیمانکار است و مطالعه گازرسانی به 36 روستا نیز انجام شده است،  تاکید کرد: شرکت گاز کردستان 71 میلیارد تومان در بخش‌های مختلف از مشترکان مطالبات دارد که عمده آن مربوط به دستگاه‌های دولتی است که پرداخت این مطالبات می‌تواند ما را در اجرای طرح‌های گازرسانی کمک کند.

مدیرعامل شرکت گاز کردستان با اشاره به اینکه سالانه بیش از سه میلیارد مترمکعب گاز طبیعی در بخش های مختلف استان مصرف می شود، گفت: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه هم یک میلیارد و 71 میلیون متر مکعب گاز در استان مصرف شده است.  
فعله گری یادآور شد: از مجموع کل مصرف گاز استان 398 میلیون مترمکعب مربوط به بخش خانگی، 606 میلیون مترمکعب بخش صنعت و نیروگاه و 24 میلیون مترمکعب هم مربوط به بخش کشاورزی است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها