موج
کدخبر : ۳۴۷۳۶۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347366

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم گفت: به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی و تکریم ارباب رجوع کلیه خدمات خودرویی پلیس در زمینه ترخیص خودرو در مراکز پلیس+10 در مرکز استان ارائه می شود.

به گزارش خبرگزاری موج قم، سرهنگ غلامرضا صدفی در گفت‌وگویی گفت: در راستای تدابیر ابلاغی از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا امکان ترخیص خودروهای توقیفی از طریق دفاتر پلیس + 10 در استان فراهم شده است .

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی فرماندهی انتظامی استان قم، تصریح کرد: در این خدمت که به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و تسهیل در مراحل ترخیص خودرو صورت گرفت، مالکان خودروهای فاقد شکایت سیستمی و دستور قضائی می توانند با مراجعه به مراکز پلیس+ 10 نسبت به ترخیص خودروی خود اقدام کنند .

سرهنگ صدفی خاطرنشان کرد: برای ترخیص خودرو، ارائه اصل مدارک بیمه نامه شخص ثالث، گواهینامه رانندگی، کارت ملی مالک، شناسنامه خودرو توسط مالک الزامی است .

وی همچنین، اظهار داشت: پس از ثبت و تائید مدارک توسط کاربر پلیس + 10و بررسی صحت اطلاعات وارد شده توسط ستاد ترخیص پلیس راهور ، در صورت تائید ترخیص وسیله نقلیه مراتب به صورت پیامک به مالک اطلاع داده می شود .

رئیس پلیس راهور استان قم ، بیان داشت: در صورت عدم تائید توسط ستاد ترخیص پلیس راهور، مالک وسیله نقلیه باید به ستاد ترخیص پلیس راهور شهرستان مراجعه کند .

وی همچنین یاد آور شد: این طرح در حال حاضر به صورت پایلوت و فقط در مرکز استان به اجرا در آمده و شامل شهرستان های تابعه نمی باشد و پس از طی مراحل تکمیلی در شهرستان ها اجرا و اطلاع رسانی خواهد شد .

سرهنگ صدفی افزود: واگذاری مراحل تکمیل پرونده ترخیص خودروبه مراکز پلیس+10 مزایایی فراوانی دارد که از جمله می توان به کاهش هزینه ایاب و زهاب مراجعان در خصوص مراجعه به نزدیکترین محل پلیس+10 حذف خدمات کاغذی و صرفه جویی در هزینه هاست.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها