موج
کدخبر : ۳۴۷۲۸۲ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347282

بهروز ندایی:

معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل گفت: در شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر وضعیت قرمز و گرمی و خلخال نارنجی اعلام شده است که باید حساسیت مردم نسبت به موضوع بیشتر شود.

به گزارش خبرگزاری موج اردبیل، بهروز ندایی معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل گفت:  در شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر وضعیت قرمز و گرمی و خلخال نارنجی اعلام شده است که باید حساسیت مردم نسبت به موضوع بیشتر شود.

وی افزود: از زمان بازگشایی مدارس تا کنون ۱۴ مورد بستری ابتلاء به ویروس کرونا در بین دانش آموزان استان اتفاق افتاده که ۹ نفر به طور قطعی و ۵ مورد آزمایش منفی گزارش شده است.

معاون سیاسی،اجتماعی و امنیتی استاندار اردبیل با بیان اینکه گاهی اوقات دانش آموزان ناقلان بدون علائم هستند گفت: در مدارس رعایت پروتکل بهداشتی باید بیش از سایر نقاط رعایت شود گرچه آموزش و پرورش اقدامات خوبی انجام داده است و باید با حضور در مدارس عملکردها ارزیابی و رصد شود.

ندائی افزود: گروه‌های بازدید از مدارس باید اکیپ کامل با حضور نماینده دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شود و با هماهنگی آموزش و پرورش در مدارس حضور یابند.

وی با اشاره به اینکه ستاد ملی کرونا جهت محدودیت یک هفته‌ای به استان‌ها اختیار تام داده است، تصریح کرد: ستاد مدیریت کرونا در استان‌ها طبق نظریه دانشگاه علوم پزشکی می‌تواند در تعطیلی و محدودیت یک هفته‌ای مدارس، حوزه و دانشگاه‌ها تصمیم گیری کند.

واکسن و داروی تأیید شده در هیچ کجای جهان یافت نشده است

معاون سیاسی استاندار اردبیل اظهار کرد: ۷ ماه از ظهور این ویروس گذشته است که تا کنون واکسن و داروی تأیید شده در هیچ کجای جهان یافت نشده است و باید در این رابطه با رعایت اصول بهداشتی خود را با وضعیت موجود سازگار کنیم و بخاطر علمی بودن بحث، تمام پیشنهادات دانشگاه علوم پزشکی نیز قابل اجراست.

وی بیان کرد: نسبت به سایر استان‌ها وضعیت نسبتاً پایدار داریم و در شهرستان‌های اردبیل و مشگین شهر وضعیت قرمز و گرمی و خلخال نارنجی اعلام شده است که باید حساسیت مردم نسبت به موضوع بیشتر شود.

 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها