موج
کدخبر : ۳۴۷۰۱۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-347013

رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه گفت: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، باید اراضی را از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ داشت.

مجتبی رحمت زاده رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه گفت: در راستای صیانت از اراضی ملی باید پیشگیری همراه با فرهنگ سازی و آموزش را به عنوان مهمترین اصل در حفاظت از عرصه های ملی در دستور کار قرار داد.

وی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم شهرستان ابرکوه بیان داشت: صیانت و حفاظت از حقوق بیت‌المال، مسئله ای مهم و اساسی برای دستگاه قضایی بوده و با حساسیت خاصی نسبت به موضوعات مطروحه در این حوزه ورود پیدا می‌کند.

این مقام قضایی بر قاطعانه عمل کردن تمامی دستگاه‌های متولی در اجرای وظایف قانونی خود تاکید کرد و اظهار داشت: تمامی نهادهای اداری، حاکمیتی، دولتی یا غیر دولتی می بایست در جهت اجرای قانون و پیشگیری از وقوع جرم توجه و دقت کافی را داشته باشند.

وی افزود: با تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز، باید اراضی را از دستبرد متجاوزان و فرصت طلبان محفوظ داشت.

رحمت زاده یادآور شد: مردم در صورت مشاهده هرگونه اقدام در خصوص تصرفات غیر مجاز اراضی ملی و دولتی مراتب را به دستگاه قضایی و نهادی ذی ربط اطلاع دهند.

وی بر پیگیری بودجه طرح جامع حد نگار و نظارت بر مصرف آن، تأکید کرد و ابراز داشت: اجرای طرح جامع حد نگار می تواند از بسیاری از تعدی و تجاوزات به اراضی ملی جلوگیری نماید.

این مقام قضایی تقویت گشت های یگان حفاظت اراضی ملی، را خواستار شد و گفت: گشت های یگان باید با اهتمام بیشتر از اراضی مجموعه خود صیانت نمایند و با گشت های مستمر از طمع ورزی افراد سودجو و فرصت طلب جلوگیری نمایند.

رئیس دادگستری شهرستان ابرکوه، عدم ارائه خدمات رفاهی و شهری به ساختمان های غیر مجاز ساخته شده در محدوده اراضی ملی از راهکار های پیشگیری از تعدی به اراضی دولتی دانست و بیان داشت: باید هزینه سخت و ساز و معامله اراضی فاقد سند و مجهول مالک را بالا برد.

وی با اشاره به لزوم شناسایی تصرفات غیر مجاز در بستر و حریم رودخانه ها، افزود: هرگونه تجاوز به بستر و حریم رودخانه‌ها و مسیل‌ها باید توسط شرکت آب با فوریت رفع شود چراکه تجاوز انسان ها به حدود بستر و حریم رودخانه‌ها عموما باعث ایجاد تغییرات گسترده در  وضعیت هندسی رودخانه ها شده و به دنبال این تغییرات در هنگام وقوع سیلاب ها، جریانات سیلابی از مجرای رودخانه خارج شده و اراضی اطراف آن را در برمی گیرد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها