موج
کدخبر : ۳۴۶۸۷۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346873

سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد در دیدار با مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد گفت: در سال گذشته 771 تبعه غیرمجاز در واحدهای تولیدی استان یزد شناسایی شده اند.

به گزارش خبرگزاری موج یزد به نقل از روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد، عماد تشکری سرپرست تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد با سعید پرویزی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان یزد دیدار و گفتگو کرد.

عماد تشکری گفت: در سال گذشته 771 تبعه غیرمجاز در واحدهای تولیدی شناسایی شده اند.

وی افزود: بازرسان این اداره کل 307 برگ جریمه برای متخلفین صادر کرده و از این تعداد 55 کارفرمای متخلف به مراجع قضائی معرفی کرده اند.

تشکری عنوان کرد: سال گذشته 51 مورد صدور پروانه کار برای اتباع خارجی در استان یزد صادر شده است.

وی افزود: 164 پروانه کار اتباع خارجی در سال گذشته تمدید و تجدید شده و همچنین 70پروانه کار ابطال شده است.

وی گفت: چهار هزار و 85 مورد بازرسی اتباع خارجی توسط بازرسان این اداره کل در سال گذشته صورت گرفته است.

سعید پرویزی مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی نیز در این نشست بر لزوم همکاری و همفکری این اداره کل با حوزه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تاکید کرد و گفت: بازرسی های مشترک گشت اتباع خارجی در سال گذشته بسیار کم بوده است و افزایش این گشت ها با همکاری تمامی دستگاه ها  باید در اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به حضور اتباع خارجی غیرمجاز و اشغال فرصت های کاری استان گفت: میادین میوه و تره بار، کوره های آجرپزی، گلخانه ها و... برخی از مکان هایی هستند که اتباع غیرمجاز در آن مشغول هستند و حتی نرخ گذاری میوه، آجر و... استان را آنها انجام می دهند که ساماندهی اتباع در دستور کار مسئولین استان قرار گرفته و در این راستا جلسات متعددی برگزار شده است.

پرویزی با اشاره به تعامل این اداره کل با دستگاه قضایی استان تصریح کرد: صدور حکم سیار توسط دادستان یزد باعث تسهیل در گشت های مختلف در محلات شده و فوراً با مزاحمت هایی که اتباع غیرمجاز برای مردم در محلات ایجاد می کنند برخورد می شود.

وی ایجاد اطلس مشاغل توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان را ضروری برشمرد و افزود: برخی از فعالیت ها در استان افراد بومی و حتی اتباع مجاز متقاضی کار در آن نیستند و باید برای تامین نیروی کار این حرفه ها تدابیری اندیشیده شود.

پرویزی بر نقش پررنگ تر دفاتر کاریابی استان برای تامین نیروهای کار شرکت ها تاکید کرد و بیان کرد: یزد برای اتباع خارجی از لحاظ اشتغال و سکونت دارای جاذبه است و باعث تردد آنها به استان شده است. مسائل فرهنگی، اجتماعی، امنیتی و ... از جمله مباحثی است که حضور اتباع غیرمجاز برای استان در پی داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها