موج
کدخبر : ۳۴۶۶۴۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346646

استاندار کرمانشاه تأکید کرد:

هوشنگ بازوند با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، ایثارگران و پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس و سردار سرافراز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی، گفت: معنویت در جبهه موتور محرک دفاع مقدس بود.

به گزارش خبرگزاری موج کرمانشاه، استاندار کرمانشاه در آیین تجلیل و تکریم از پیشکسوتان دفاع مقدس و مقاومت استان کرمانشاه با تأکید بر اینکه تاریخ به رشادت رزمندگان در دفاع مقدس برای حفظ خاک ایران اسلامی افتخار خواهد کرد، ابراز داشت: دفاع مقدس یکی از پرافتخارترین دستاوردهای انقلاب است و آیندگان هم به این دستاورد افتخار خواهند کرد.

اظهار داشت: در تاریخ این مرزوبوم این یادگار ارزشمند تا ابد روایت خواهد شد که چگونه رزمندگان با رشادت، مجاهدت، شهادت و‌ تقدیم ۲۰۰ هزار شهید از وجب‌به‌وجب خاک ایران اسلامی دفاع کردند و از مرزهای کشور حفاظت و حراست شد.

نماینده عالی دولت در استان از دفاع مقدس به‌عنوان گنجینه‌ای بسیار ارزشمند نام برد که سرشار از معنویت، ایثار، فداکاری و ایمان است و سرچشمه این مخزن از قیام عاشورا و کربلای حسینی گرفته‌شده است.

استاندار کرمانشاه در ادامه به تشریح و تبیین برخی ویژگی‌های بسیار مهم دفاع مقدس پرداخت و بیان داشت: معنویت در جبهه موتور محرک دفاع مقدس بود و راز و نیازهای شبانه رزمندگان یکی از عوامل اصلی در شکل‌گیری این فضای معنوی بود.

وی افزود: در بعد سیاسی دفاع مقدس توانست مرز اسلام ناب محمدی و اسلام آمریکایی را مشخص کند و دستاورد سیاسی این حماسه بیداری اسلامی بود که دستاورد و ویژگی خاص دفاع مقدس بود.

مقام ارشد استان از دیگر ویژگی دفاع مقدس به تأثیرگذاری جبهه در جامعه اشاره کرد و تصریح کرد: این اثرگذاری تا حدی بود که مردم اداره جنگ را بر عهده گرفتند و همه اصناف و اقشار در جنگ حضور داشتند.

استاندار کرمانشاه خاطرنشان ساخت: ما باید بتوانیم این تأثیرگذاری‌ها را امروز نیز حفظ کنیم و‌ در شرایطی که درگیر جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه هستیم به این تأثیر و‌ فضای دفاع مقدس و ایثارگری‌ها نیاز داریم و فرهنگ‌سازی در دفاع مقدس را باید به کار ببریم تا بتوانیم بیماری منحوس کرونا را نیز شکست دهیم.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها