موج
کدخبر : ۳۴۶۶۴۳ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346643

آبتین امیری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس؛

عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس مطرح کرد: آموزش رایگان حق شهروند ایرانی است اما در سال تحصیلی جدید با تغییر روال آموزش، تهیه گوشی هوشمند برای آموزش فرزندان، به دغدغه خانواده ها بدل شده است.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، آبتین امیری عضو شورای اسلامی شهر بندرعباس مطرح کرد: در حالی که وضعیت کرونا و تداوم این بیماری، روال آموزش را در سال جدید تحصیلی دشوار ساخته است و احتمال تداوم این روال در سال آینده هم وجود دارد، تهیه گوشی هوشمند برای آموزش فرزندان، به دغدغه خانواده ها تبدیل شده است.

عضو شورای شهر بندرعباس افزود: طبق قانون اساسی، آموزش رایگان حق شهروند ایرانی است و دولت در این خصوص مسئولیت دارد. اما افزایش غیر قابل مهار ارز، تهیه گوشی هوشمند را برای بسیاری از خانواده ها مشکل کرده است. در این شرایط فشار بر روی خانواده هایی که بیش از یک فرزند دارند بیشتر است.

امیری ادامه داد: آموزش نقش مهمی در سرنوشت نسل آینده این سرزمین دارد و نباید نسل آینده قربانی التهابات سیاسی و اقتصادی ناشی از عملکرد نسل فعلی شود.

وی گفت: بر این مبنا راهکار منطقی این است که مجلس قانونی تصویب کند که به دولت اجازه دهد به تعداد دانش آموزان و معلمان کشور با ارز دولتی از یکی از کشورهای هم پیمان مثل چین گوشی همراه خریداری شود و بدون دریافت سایر عوارض مثل عوارض گمرکی به قیمت خرید از مبدأ این گوشی ها در اختیار معلمان و دانش آموزان قرار گیرد. قطعاً خانواده هایی که دغدغه آموزش فرزندان خود را دارند این گوشی را که با قیمت بسیار پایین تر از قیمت بازار است خریداری کرده و در اختیار فرزندانشان قرار می دهند.

امیری خاطر نشان کرد: در بسیاری از مناطق محروم که بدلیل مشکلات اقتصادی خانواده ها حتی قادر به تهیه گوشی برای فرزندان خود با قیمت پایین هم نیستند، نهاد های عمومی خیریه یا خیرین با خرید این گوشی ها و واگذاری آن به دانش‌آموزان روال آموزش مجازی و یادگیری آن را در مسیر واقعی و مؤثر قرار خواهند داد.

عضو شورای شهر بندرعباس در پایان گفت: استفاده همه دانش آموزان و معلمان در سراسر ایران از یک نوع گوشی همراه مناسب و با کیفیت و قابل اعتماد و مهمتر از همه مشابه و برابر با هم اقدامی است که می‌تواند بسیاری از دغدغه های دانش آموزان و والدین را برطرف کند. برابری ابزار آموزشی برای همه دانش آموزان ایرانی در شرایط فعلی، مسئولیت پذیری جامعه امروز را در قبال نسل آینده به نمایش می گذارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها