موج
کدخبر : ۳۴۶۳۴۱ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346341

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد؛

دادستان عمومی و انقلاب یزد گفت: رشد و افزایش برخی از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی، اختلال فرهنگ ها و برخی از مشکلات مربوط به حاشیه نشینی ناشی از این مسئله است که نیاز به مدیریت دارد.

به گزارش خبرگزاری موج یزد، محمدرضا حدادزاده دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان یزد گفت: در کنار صنایعی همچون فولاد و سرامیک و کاشی، باید راه را برای بازگشت و احیای صنعت نساجی در استان هموار کرد.

وی در نشست با اعضای خانه صنعت و معدن استان یزد، نشست با صنعتگران، تولید کنندگان و کارآفرینان را به فال نیک گرفت و اظهار داشت: تداوم و استمرار جلسات مشترک و آشنایی دقیق با موانع و مشکلات تولید، دید مسئولان قضایی را برای حمایت از فعالان این عرصه باز می کند.

وی به نگاه حمایتی مجموعه قضایی استان از تولید و اشتغال اشاره کرد و بیان داشت: علاوه بر مجموعه قضایی در استان، آنچه کاملا واضح و مبرهن است حمایت کامل استاندار و ادارات تحت امر و حتی مجموعه های نظارتی و امنیتی است که گزارش های آنان با هدف رفع مشکل و موانع تولید به دادستانی واصل می گردد.

این مقام قضایی برخی از مشکلات بر سر راه تولیدکنندگان را ناشی از مسائل کلان اقتصادی در کشور ذکر کرد و گفت: باید با اتکال به خداوند، همت مردم و حمایت صنعتگران و تولیدکنندگان از این برهه تاریخی عبور کرد.

وی تجارت را پیوست تفکیک ناپذیر صنعت دانست و ابراز داشت: بدون شک فعالان اقتصادی در عرصه صنعت و تولید باید به مبانی تجارت برای حل و فصل مشکلات ارزی، انجام تعهدات مالی و قوانین این عرصه در مراودات خارجی آگاه باشند.

دادستان عمومی و انقلاب یزد با اعلام ناخرسندی از مشکلی که در پی بد عهدی تعدادی از صرافان پایتخت نشین برای تجار یزدی ایجاد کرده اند، گفت: باید رایزنی کرد تا در مراحل بعدی تا آنجا که امکان دارد با همکاری بانک مرکزی صرافان هم استانی برای مبادلات ارزی اعلام و انتخاب شوند ضمن اینکه مستندات عدم پایبندی به تعهد صرافی های مذکور در پایتخت را به دادستانی یزد ارسال گردد تا با ارسال نیابت در جهت استیفای حقوق پایمال شده تجار متعهد یزدی اقدام قضایی صورت پذیرد.

وی بر لزوم حرکت استان به سمت اشتغال پایدار بومی تأکید کرد و اظهار داشت: آنچه بعضا در برخورد با کوره های آجر پزی و برخی دیگر از مشاغل صورت می گیرد ممانعت از تولید نیست بلکه حرکت به سمت اشتغال بومی پایدار است که باید با عنایت و همکاری صاحبان این حِرَف و مشاغل ایجاد گردد.

حدادزاده به مشکلات اجتماعی و بعضاً امنیتی ناشی از حضور اتباع بیگانه و افراد غیر بومی در استان اشاره کرد و گفت: رشد و افزایش برخی از ناهنجاری ها و آسیب های اجتماعی، اختلال فرهنگ ها و برخی از مشکلات مربوط به حاشیه نشینی ناشی از این مسئله است که نیاز به مدیریت دارد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها