موج
کدخبر : ۳۴۶۲۲۶ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346226

شهردار اصفهان:

شهردار اصفهان اظهارکرد: پروژه های عمرانی شهر اصفهان در راستای عدالت فضایی و توسعه پایدار است.

به گزارش خبرگزاری موج اصفهان، قدرت اله نوروزی در حاشیه بازدید مدیران رسانه های اصفهان از پروژه های عمرانی  شهرداری گفت: از بهترین تصمیماتی که در این دوره مدیریت شهری گرفته شد ورود به پروژه هایی بود که در راستای عدالت فضایی و توسعه پایدار قرار داشت زیرا اجرای پروژه های مرتبط با توسعه پایدار متعلق به جامعه بشریت در حال و آینده است.

وی تصریح کرد: پروژه های بزرگی که در سطح شهر اصفهان در حال رقم خوردن است از جمله کارهای اساسی و زیرساختی شهر اصفهان است، نمی توانیم اصفهان را جهان شهر بدانیم در حالیکه این جهان شهر فاقد مترو باشد؛ شهر اصفهان جمعیتی بالغ بر دو میلیون نفر دارد و لازم است که چنین جمعیتی برخوردار از خطوط مترو گسترده باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه مترو با وجود هزینه های سنگین نیاز به آزادسازی های گسترده نداشته و فضایی را اشغال نمی کند، ادامه داد: مسیر 14 کیلومتری خط دو دارای 16 ایستگاه است و نکته بسیار مهم این است که 12 ایستگاه این خط در حال ساخت و برخی ایستگاه ها تا 95 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 4 ایستگاه دیگر نیز در دستور کار است.

وی اضافه کرد: با وجود شرایط اقتصادی حاکم بر کشور اجرای چنین پروژه هایی کار بسیار سختی است، لازم است بررسی شود تا مردم بدانند در چنین شرایطی چه اتفاقی رخ داده، چه تدابیری صورت گرفته و این پروژه ها از چه پشتوانه مالی برخوردار شده که در چنین شرایطی که بسیاری از پروژه ها در سطح کشور تعطیل است فعالیت های عمرانی شهرداری اصفهان هیچگاه متوقف نشده است.

شهرداری اصفهان 1

نوروزی با اشاره به پروژه رینگ چهارم شهر اصفهان، تاکید کرد: این پروژه دارای فرعیاتی است که یکی از آنها جاده فرزانگان با مسیر 6 کیلومتری است که آمار تلفات جانی تصادفات را به شدت کاهش داده است. تقاطع غیرهمسطح آفتاب، شهید سلیمانی و حلقه حفاظتی به طول 80 کیلومتر که دور شهر اصفهان را فرا می گیرد کمک بسیاری به حمل و نقل و کاهش ترافیک و کاهش تلفات تصادفات می کند.

وی افزود: فاصله بین پل آفتاب تا تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی 7 کیلومتر در 75 متر است که لازم بود این فاصله آزادسازی شده و سپس فعالیت های عمرانی آن آغاز شود که کار بسیار سخت و پیچیده ای است.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره به پروژه نمایشگاه های بین المللی اصفهان افزود: وجود چنین نمایشگاهی در اصفهان جایگاه اقتصادی کلانشهر اصفهان را در کشور بسیار بالاتر می برد و منفعت های بسیاری برای تولید کنندگان و عرضه کنندگان کالا دارد و پلی است میان صنعتگران با جامعه هدف که اهمیت چنین مرکزی را نشان می دهد.

وی پروژه سالن اجلاس را یکی دیگر از پروژه های مهم اصفهان ذکر کرد و گفت: امیدوارم روزی مانند سازمان ملل که از تمام کشورهای جهان در آم حضور دارند در سالن اجلاس اصفهان نیز شخصیت های مهم کشورهای دنیا حضور یابند و اجلاس مهم بین المللی در این سالن برگزار شود.

نوروزی با بیان اینکه بهره برداری از سالن اجلاس سران نیز برای ما بسیار مهم است، افزود: برای انتخاب بهره بردار در این سالن نیاز به کمک همگانی داریم و لازم است بهره برداری از این سالن در اختیار شرکت ها یا افراد توانمندی قرار بگیرد تا باعث رونق این مرکز و در نهایت منجر به رونق استان و کشور شده و رفت و آمد در آن رفت و آمد جهانی باشد.

شهرداری اصفهان 3

وی در ادامه با اشاره به سایر پروژه های شهر اصفهان از جمله پیاده راه سازی چهارباغ و خیابان های اطراف آن، گفت: خیابان شیخ بهایی در نقطه مرکزی شهر، خیابان عباس آباد، خیابان سپه و میدان امام حسین (ع) نیز فعالیت های عمرانی آن یا آغاز شده یا اینکه به زودی آغاز می شود که جا دارد از تمام مجموعه هایی که با شهرداری اصفهان برای اجرای این پروژه ها همکاری می کنند اعم از برون سازمانی یا درون سازمانی تشکر کنم.

شهردار اصفهان ضمن تاکید بر عدالت فضایی، تصریح کرد: به طور مثال در حوزه های مختلف اتفاقات بسیار خوبی در زینبیه رقم خورده که نشان می دهد امکانات به مناطق کمتر برخوردار رفته و عدالت فضایی ایجاد شده است.

تاکید کرد: امسال تحول بزرگی در حوزه حمل و نقل عمومی رقم می خورد، 80 اتوبوس را در شرایطی که هیچ شهری موفق به خرید اتوبوس نشد خریداری کردیم، با همه تلاش های صورت گرفته عمر ناوگان اتوبوسرانی به ٩.٧ سال رسیده است و امیدواریم با تداوم این اقدامات در آینده نزدیک شاهد کاهش عمر ناوگان اتوبوسرانی بوده و شاهد رسیدن میانگین کارکرد اتوبوس ها به پنج سال باشیم.

وی ادامه داد: زمانی که از بازسازی صحبت می شود این بازسازی به معنای انجام کارهای ظاهری نیست و به این معناست که یک اتوبوس به طور کامل بازسازی می شود.

شهردار اصفهان گفت: در صورتیکه اطلاعات اصحاب رسانه از پروژه های عمرانی کامل و جامع باشد هیچ فردی نمی تواند حقیقت را قربانی جهل کند و این اصحاب رسانه هستند که پاسخ های دقیق به افکار عمومی می دهند و به کمک شهر می آیند.

شهردار اصفهان..

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها