موج
کدخبر : ۳۴۶۱۸۸ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346188

فریدون همتی دستور داد؛

استاندار هرمزگان بر تسریع در اجرای طرح مشارکتی تامین آب نیروگاه برق حرارتی ایسین و هشت روستای این منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب استان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری موج هرمزگان، فریدون همتی استاندار هرمزگان بر تسریع در اجرای طرح مشارکتی تامین آب نیروگاه برق حرارتی ایسین و هشت روستای این منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب استان تاکید کرد و گفت: با مشارکت آبفا هرمزگان و نیروگاه برق حرارتی سیکل ترکیبی ایسین علاوه بر نیروگاه، باید شاهد جاری شدن جریان آب در هشت روستای شهرستان بندرعباس شامل؛ فاریاب ایسین، قلعه ایسین، محله نو ایسین، هورمودر، بنوبند، بنوبندپاتل، بنوبند پاسنگ و خورلول باشیم. 

وی هدف از اجرای این طرح مشارکتی را تحقق گامی اساسی در راستای محرومیت زدایی و تامین آب پایدار منطقه بیان کرد و گفت: این طرح شامل چهار پروژه؛ خط انتقال دوم آبرسانی به ایستگاه پمپاژ چهچکور به طول ۹ کیلومتر از خط انتقال آب بندرعباس، احداث مخزن ذخیره آب به حجم 2 هزار مترمکعب ، انتقال آب به طول ۸۷۰۰ متر از ایستگاه پمپاژ چهچکور تا مخزن ذخیره ایسین و اجرای خط انتقالی به طول ۴ کیلومتر از مخزن ذخیره ایسین تا نیروگاه برق حرارتی است.  

استاندار هرمزگان اظهار داشت: در حال حاضر یک باب ایستگاه پمپاژ چهچکور با توان ۱.۵ مگاوات و پروژه انتقال آب تا ایستگاه پمپاژ چهچکور به طول ۹ کیلومتر با اعتباری برابر 300 میلیارد ریال توسط توسط شرکت آب و فاضلاب اجرا شده و برای تکمیل این طرح آبرسانی اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال مورد نیاز است که بناست نیروگاه برق حرارتی ایسین  200 میلیارد ریال در این زمینه با آبفا هرمزگان مشارکت داشته باشد.

همتی افزود: با اجرای خط انتقال آب از مخزن ذخیره ایسین تا نیروگاه برق حرارتی، آب مورد نیاز نیروگاه تامین و امکان بهره مندی 8 روستای منطقه ایسین با جمعیتی بالغ بر ۲۰ هزار نفر  در افق طرح فراهم می شود.  

وی ضمن قدردانی از اقدامات و دیدگاه موثر مدیریت و مجموعه آبفا هرمزگان در راستای تامین آب پایدار ِ شهرها و روستاهای استان، تحقق این ضرورت را مستلزم تغییر دیدگاه تمامی واحد های دولتی و خصوصی و ایجاد نگاهی نو در بخش آبرسانی دانست و تصریح کرد: برای به جریان انداختن آب در تمامی مناطق استان و رساندن آب شرب سالم به دست مردم بایستی دیدگاهِ اجرای طرح های مشارکتی در حوزه آب تقویت یابد.    

استاندار هرمزگان شامگاه پنجشنبه همچنین در دیدار با مردم شهر تازیان، گفت: شرکت آب و فاضلاب استان باید تا دهه مبارک فجر، مشکلات تامین آب شرب روستاهای تازیان را رفع کند.

فریدون همتی افزود: هنرستان ۱۲ کلاسه تازیان پایین نیز باید توسط اداره کل نوسازی مدارس استان تکمیل شود و در دهه فجر به بهره برداری برسد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها