موج
کدخبر : ۳۴۶۰۱۵ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-346015

همزمان با پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته؛

امروزه به این باور رسیده ایم که باید حامی تولیدکنندگان باشیم و این نگرش به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود در این راستا اولین نمایشگاه نیازمندی ها و نهضت ساخت داخل در یزد در حال برگزاری است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری موج یزد، سالهای زیادی است که همه اذعان دارند باید به تولید داخل بهاداده شود و تنها راه نجات کشور نگاه به داشته های داخلی و توجه به نهضت ساخت داخل است در همین زمینه رهبر انقلاب هم سال های گذشته را به نام تولید، رونق تولید و جهش تولید نام‌گذاری کرده اند.

ساخت داخل در رونق تولید، ایجاد اشتغال جوانان، قطع وابستگی، ایجاد ارزش افزوده و حتی بسیاری از متغیرهای توسعه ای کشور تاثیر مهمی دارد.

باید گفت زیر ساخت‌های کشور در طول سال های گذشته برای تولید داخل مهیا نبود به طوری که تامین نیازهای صنعتی کشور بر واردات استوار بوده وساختار کشور بر واردات بنیان نهاده شده بود و دولت هم واردات را راهی آسان تر از تولید داخل برگزیده بود.

چندی است همایش و سمینار و نمایشگاه های خوبی با کمک جوانان کشور در این زمینه در حال برگزاری است که نشان می دهد جوانان به این باور رسیده اند که می توان ساخت و می توان به بهترین شکل در کشور تولید کرد و اقتصاد را رونق داد.

اکنون در شرایط خاص کشور توانمندی متخصصان ایرانی در چنین نمایشگاه‌هایی به فعلیت می‌رسد و نمود لازم را پیدا می‌کند.

در همین راستا پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته به همراه اولین نمایشگاه نیازمندی ها و نهضت ساخت داخل در استان یزد در حال برگزاری است.

حمید اسلامی برگزار کننده این نمایشگاه گفت: پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، ماشین آلات و تجهیزات وابسته به همراه اولین نمایشگاه نیازمندی ها و نهضت ساخت داخل 25 تا 28 شهریور در محل شرکت نمایشگاه های بین المللی استان یزد با حضور شرکت هایی از سراسر کشور برگزار می شود و ساعت بازدید 5 عصر تا 10 شب خواهد بود.

اسلامی گفت: این نمایشگاه فرصتی است برای صنایع و معادن بزرگ استان یزد و تولید کنندگان و تامین کنندگان داخلی برای اینکه بتوانند توانمندی‌های حوزه صنعت و معدن به ویژه در حوزه ساخت داخل را ارائه کنند.

وی تاکید کرد: پنجمین نمایشگاه صنعت، معدن، تجهیزات و ماشین آلات وابسته همزمان با اولین نمایشگاه نیازمندی ها و نهضت ساخت داخل در استان یزد در حال برگزاری است.

وی در خصوص حضور دانش بنیان ها در این نمایشگاه بیان کرد: حضور شرکت های دانش بنیان از سوی پارک علم و فناوری یزد جهت ارائه به روز ترین و جدیدترین دستاوردهای حوزه صنعت و معدن با 20 شرکت دانش بنیان رقم خورده است.

وی هدف برگزاری این نمایشگاه را  در جهت تحقق شعار سال یعنی جهش تولید و خوداتکایی کشور با توجه به تحریم های ظالمانه سایر کشورها دانست و افزود: تامین کنندگان و سازندگان داخلی قطعات در این نمایشگاه معرفی و با صنایع و معادن بزرگ و نیازمندی های آنها آشنا می شوند.

وی عنوان کرد: این نمایشگاه فرصتی را فراهم کرده تا نیازهای صنایع استان به سازندگان قطعات معرفی شود و قطعاتی که به دلیل تحریم‌ها وارد کشور نمی‌شود از طریق دانش بنیان و ساخت داخل تولید شوند.

وی دلیل برگزاری این نمایشگاه در استان یزد را صنعتی و معدنی بودن استان عنوان کرد و گفت: استان یزد جزو سه استان اول کشور در بخش صنعت و معدن شناخته شده و با وجود تاکید مقام معظم رهبری بر تقویت تولید و ساخت داخل این نیاز وجود داشت که نمایشگاه در استان یزد برگزار شود.

اسلامی با بیان اینکه 85 شرکت در این نمایشگاه حضور دارند، افزود: با وجود بیماری کرونا استقبال خوبی از این نمایشگاه شد هرچند سال های گذشته در حاشیه نمایشگاه سمینارهایی در حوزه های شهرک صنعتی، فولاد معدن و SPX داشتیم ولی امسال با نظر ستاد مقابله با کرونا برخی برنامه ها محدود شد.

وی با اعلام اینکه این نمایشگاه نسبت به سال گذشته از نظر کمی و کیفی پیشرفت زیادی داشته است، گفت: این پیشرفت مرهون حضور و استقبال شرکت ها و صنایع و معادن بزرگ و کوچک کشور در نمایشگاه است.

وی در ادامه از شرکت نمایشگاه های بین المللی استان یزد، سازمان صنعت، معدن، تجارت یزد، شرکت شهرک های صنعتی استان یزد، استانداری و رییس ستاد استانی مقابله با کرونا برای همراهی در برپایی این دو نمایشگاه که همزمان باهم در یزد در حال برگزاری است، تشکر و قدردانی کرد.

خبرنگار:
آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها