موج
کدخبر : ۳۴۵۸۲۴ لینک کوتاه: https://www.mojnews.com/fa/tiny/news-345824

مدیر کل گمرکات استان قم گفت:همکاری و تعامل صادقانه منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان و گمرک می تواند الگوی مناسبی برای همکاری دستگاه های اجرایی استان باشد و دستگاه‌های اجرایی استان قم با گمرکات این استان همکاری‌های لازم را داشته‌باشند.

به گزارش خبرگزاری موج قم، اسفندیار دریکوندی مدیر کل گمرکات استان قم امروز در دیدار با مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان ضمن تقدیر از تلاش منطقه ویژه در همکاری و تعامل هر چه بیشتر با گمرک، گفت: این همکاری عامل مهمی در کاهش چشمگیر  موانع و مشکلات بر سر راه تولید کنندگان در منطقه است.

وی افزود علیرغم تحریم‌های ظالمانه‌ای که با آن روبرو هستیم  و این تحریم‌ها می توانست، اقتصاد و تولید هر کشور صنعتی و پیشرفته‌ای را فلج و آسیب جدی به آن واردکند، به لطف خداوند و این نوع همکاری‌ها  توانسته‌ایم شاهد چرخش چرخ‌های تولید و فعالیت‌های اقتصادی در این منطقه و کشور باشیم.

مدیر کل گمرکات استان قم گفت: ایجاد فضای آرام و امن برای کارکنان مشاغل حساس مانند گمرک می‌تواند باعث سرعت بخشیدن قابل ملاحظه‌ای در روند اجرایی امور فعالان اقتصادی گردد و تولید کنندگان با کمترین دغدغه بر تولید و رونق اقتصادی تمرکز نمایند.

وی همکاری و تعامل صادقانه منطقه ویژه با گمرکات استان قم را از نمونه‌های موفق این نوع همکاری‌ها دانست و افزود: این تعامل باید الگوی مناسبی برای سایر دستگاه های اجرایی استان باشد و دستگاه‌های اجرایی استان قم با گمرکات این استان همکاری‌های لازم را داشته‌باشند.

نادری مدیر گمرک سلفچگان نیز در این دیدار ضمن تشکر از مدیریت منطقه ویژه و حمایت و پشتیبانی خوب این منطقه از گمرک، گفت: هدف مشترک گمرک و منطقه ویژه، تسریع در امور مراجعه کنندگان ، تولید کنندگان و فعالان اقتصادی مستقر در منطقه است.

سیدرضا طباطبایی مدیر عامل منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان نیز در این دیدار گفت: فلسفه حضور منطقه و گمرک برداشتن موانع از سر راه تولید در این برهه حساس است.

وی ضمن تشکر از زحمات مدیر گمرک سلفچگان از همکاری و تعامل بالای منطقه و گمرک ابراز خشنودی کرده و افزود: در مدت حضور اینجانب در منطقه ویژه، هیچگاه مشکلی با گمرک وجود نداشته و  با این دید مناسب در همکاری طرفین می‌توان شاهد حرکت رو به جلوی چرخه تولید و اقتصاد در این منطقه باشیم.

طباطبایی ادامه داد: برخی مشکلات در مورد رفع تعهدات ارزی برای برخی تولیدکنندگان به وجود آمده که برطرف کردن آن نیازمند همکاری همه جانبه گمرک و منطقه است.

منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم ، در محدوده‌ای به وسعت 2000 هکتار در 185 کیلومتری تهران در سال 1376 به تصویب هیات وزیران رسید. این منطقه ، به عنوان مهمترین منطقه ویژه اقتصادی که به مرکز سیاسی - اقتصادی کشور نزدیک می باشد، در چهار راه جاده های ترانزیت ،جاده ابریشم ، مجاورت راه آهن سراسری و بزرگراههای اصلی شمال، جنوب ، شرق و غرب ایران واقع شده است، لذا جهت برقراری ارتباط با اروپا ، کشورهای آسیای میانه و خلیج فارس به منظور تولید، صادرات و ترانزیت کالا، موقعیتی ممتاز و منحصر به فرد داشته و قادر است نقش تعیین کننده ای در اقتصاد کلان کشور ایفا نماید.

تاکنون 153 واحد صنعتی و تجاری در این منطقه پروانه بهره برداری دریافت نموده اند که 141 واحد فعال و این رقم نمایان گر فعالیت 92 درصد از واحدهای دارای پروانه بهره برداری منطقه می باشد.

آیا این خبر مفید بود؟

ارسال نظر:

دیدگاه

مهمترین اخبار

آرشیو
  • گزارش
  • یادداشت

گفتگو

آخرین اخبار گروه

پربازدیدترین گروه

دیگر رسانه ها